reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

ZMP o odpadach


29 października 2009

Podczas posiedzenia Zarządu Związku Miast Polskich, które się odbyło 23 października w Częstochowie, prezydenci i burmistrzowie dyskutowali m.in. na temat zmian w prawie dotyczącym odpadów.

Zaopiniowano założenia projektu ustawy o odpadach przygotowane przez Ministerstwo Środowiska. Największe kontrowersje wywołał brak zapisu o publicznej własności strumienia odpadów, co uniemożliwia samorządom kontrolę nad nim. Nie usatysfakcjonowała zebranych informacja, że podobno taki zapis ma znaleźć się w ustawie o utrzymaniu porządku i czystości w gminie. Zdaniem Ryszarda Grobelnego, prezydenta Poznania i prezesa ZMP, w założeniach do ustawy muszą znaleźć się ogólne zasady i instrumenty kontroli nad strumieniem odpadów. Przedstawiciele miast domagają się od rządu czystego, scentralizowanego modelu z publicznym władztwem nad odpadami, który będzie uwzględniał w planie województwa faktyczny stan.

Pozytywną opinię uzyskały projekty ustaw: o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, o odpadach wydobywczych, projekt założeń ustawy o Funduszu Rozwoju Inwestycji Komunalnych (BGK), a także rozporządzenia w sprawie wymagań w zakresie wykorzystania wyrobów zawierających azbest.

źródło: komunalny.pl