reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Sołtysi zajmują się gospodarowaniem odpadami komunalnymi


29 października 2009

Przedstawiciele samorządów i sołtysi ze Związku Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego podniosą swoją wiedzę z zakresu obowiązków gospodarowania odpadami oraz omówią możliwości ich realizacji. Szkolenia odbędą się w Ostródzie, Iławie i Morągu w dniach 3-4 listopada 2009 r. w ramach projektu "W Trosce o Naturę".

Około 300 osób będzie uczestniczyło w szkoleniu pt. „Obowiązki mieszkańców w zakresie gospodarowania odpadami i możliwości ich realizacji w ramach gmin regionu ostródzko-iławskiego”. Odbędzie się ono w trzech miejscowościach: Ostródzie, Iławie i Morągu w dniach 3-4 listopada br. w ramach „W Trosce o Naturę” – kompleksowego projektu edukacji ekologicznej z zakresu selektywnej zbiórki i recyklingu odpadów opakowaniowych.

- W ramach naszego projektu zwracamy uwagę na podstawowe problemy ekologiczne występujące w lokalnych społecznościach. Poprzez szerzenie wiedzy o prawidłowej selekcji i recyklingu odpadów, chcemy podnosić ogólną świadomość ekologiczną zarówno samorządowców, jak i wszystkich mieszkańców. – mówi Katarzyna Owsianka, koordynator projektu, Polski System Recyklingu Organizacja Odzysku SA. – Chcemy wspólnie z lokalnymi władzami omówić kwestie skutecznej gospodarki odpadam komunalnymi i wdrożyć w życie rozwiązania pozwalające na spełnienie najnowszych norm unijnych w tym zakresie.

Szkolenie skierowane jest do przedstawicieli samorządów lokalnych odpowiedzialnych za gospodarkę odpadami, sołtysów i przedstawicieli placówek edukacyjnych. Uczestnicy poznają w sposób praktyczny przepisy dotyczące obowiązków mieszkańców i wymagania prawa w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi. Prowadzący będą wskazywać możliwości ich realizacji na terenie Związku Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego. Zaprezentowana zostanie inwestycja dotycząca składowiska i sortowni odpadów w Rudnie, jak również omówione zostaną możliwości działań edukacyjnych i informacyjnych wspierających właściwą gospodarkę odpadami na terenie Związku Gmin.

Organizatorami szkolenia są Polski System Recyklingu Organizacja Odzysku SA, Związek Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego „Czyste Środowisko” i Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych RUDNO.

źródło: www.znaturysegreguje.pl