reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:



Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?



1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Czyje śmieci


27 października 2009

W nowej ustawie o gospodarce odpadami powinien znaleźć się zapis o publicznej własności odpadów - postuluje Związek Miast Polskich. Tylko wtedy gmina będzie mogła tworzyć własny system i w pełni za niego odpowiadać.

Podczas posiedzenia Zarządu Związku Miast Polskich, które odbyło się 22 października w Częstochowie, zaopiniowano nowe założenia projektu ustawy o odpadach, przygotowane przez Ministerstwo Środowiska.

Jak podkreślają członkowie ZMP, w naszym kraju nie ma dotąd ustawy o gospodarce odpadami odpowiadającej wymaganiom UE, co może sprawić, że Polska już wkrótce będzie musiała płacić kary środowiskowe za brak takiego systemu.

Obecnie obowiązujące przepisy prawne stanowią też podstawową barierę utrudniającą poprawę jakość usług komunalnych.

ZMP od lat postuluje, aby w nowej ustawie o gospodarce odpadami znalazł się zapis o publicznej własności odpadów, gdyż tylko wtedy gmina będzie mogła tworzyć własny system i w pełni za niego odpowiadać, a także decydować, gdzie i jakie odpady trafiają.

Zarząd ZMP zaznaczył, że od dłuższego czasu toczą się dyskusje na temat nowej ustawy. W marcu tego roku doszło do kompromisu i przyjęte założenia zostały uzgodnione z samorządami, ale później rząd się z nich wycofał. Obecnie są wprowadzane nowe, nie uwzględniające jednak najważniejszego postulatu samorządów.

źródło: Serwis Samorządowy PAP