reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Nagroda za czujność


26 października 2009

Łodzianin widzący akty wandalizmu, który wskaże sprawców i powiadomi straż miejską czy Policję, otrzyma nagrodę pieniężną.

Widząc, jak ktoś zanieczyszcza miasto np. niszczy elewację budynków czy wyrzuca śmieci w inne miejsca niż do tego wyznaczone, możesz zareagować. Władze miasta chcą zachęcić łodzian do społecznej aktywności.

Każdy, kto powiadomi o zdarzeniu straż miejską (986) czy Policję (997) i wskaże sprawców, otrzyma nagrodę pieniężną. Oczywiście służby porządkowe będą musiały potwierdzić daną sytuację. Jeśli tak się stanie, w ciągu 14 dni łodzianin, który zareaguje na zanieczyszczanie miasta, dostanie tysiąc złotych. Takie zarządzenie które wydał dziś prezydent Miasta Łodzi, jest efektem prac naszego Wydziału.

Nagrodę można otrzymać za przyczynienie się ustalenia sprawców:

  • zniszczenia, uszkodzenia lub uczynienia niezdatnym do użytku mienia znajdującego się w miejscach publicznych
  • wylewania nieczystości płynnych poprzez opróżnianie szamba lub pojazdu asenizacyjnego w miejscu do tego nie wyznaczonych
  • zaśmiecania cudzej nieruchomości poprzez składowanie odpadów komunalnych, budowlanych, przemysłowych lub innych
  • niszczenia elewacji

Organem prowadzącym postępowanie w sprawie przyznania nagrody jest Straż Miejska w Łodzi, która opiniuje zasadność przyznania nagrody. Nagrody wypłacane są ze środków Straży Miejskiej w Łodzi.

źródło: www.czystemiasto.uml.lodz.pl