reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Dzień Otwartego Śmietniska w Opolu


23 października 2009

24 października będzie pierwszym dniem, kiedy każdy mieszkaniec Opola będzie mógł za darmo przywieźć swoje ponadprogramowe śmieci na miejskie wysypisko.

Będzie je można wrzucać do kontenerów ustawionych przed bramą. - Teraz, kiedy dostaliśmy potwierdzenie z ratusza akceptujące tę datę, stała się ona żelaznym terminem - mówi Andrzej Czajkowski, prezes zakładu komunalnego. Zapowiada przy tym, że w najbliższą sobotę przed bramą wjazdową na teren składowiska przy ul. Podmiejskiej staną trzy kontenery, a nie dwa, jak planowano wcześniej. - Jeden będzie przeznaczony na tzw. gabaryty, drugi na stary sprzęt RTV i AGD, a trzeci na gruz pobudowlany. Gdy któryś z kontenerów zostanie zapełniony, wymienimy go na pusty - zapewnia Czajkowski. - Pierwszy Dzień Otwartego Śmietniska potraktujemy pilotażowo. Musimy bowiem zobaczyć, jakie będzie zainteresowanie mieszkańców inicjatywą - dodaje.

W połowie września opisaliśmy pomysł pana Macieja, naszego Czytelnika i zapalonego ekologa, który zaproponował, by miasto raz w miesiącu organizowało specjalny dzień, podczas którego mieszkańcy Opola mogliby przywieźć na miejskie wysypisko swoje ponadprogramowe odpady, np. pozostałości po remontach mieszkań, wymianie mebli czy generalnych porządkach. Jego zdaniem to kosztowałoby znacznie mniej niż organizowanie patroli straży miejskiej czającej się w krzakach na nielegalnych śmieciarzy oraz usuwanie już istniejących dzikich wysypisk śmieci w mieście. Jego pomysł rozbił się jednak o przepisy uniemożliwiające wwożenie śmieci na teren zakładu komunalnego bez specjalnej koncesji.

Zapytaliśmy jednak o to prezydenta Opola. Ryszard Zembaczyński zadeklarował, że wraz z prezesem zakładu komunalnego poszuka legalnego rozwiązania, które pozwalałoby niewygodne przepisy obejść.

W przyszłości przy ul. Podmiejskiej może powstać centrum recyklingu, które - najprościej rzecz ujmując - stanie się stałym Dniem Otwartego Śmietniska.

źródło: Gazeta Wyborcza