reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W Olsztynie rośnie konkurencja w śmieciowym biznesie


20 października 2009

Po podwyżce cen za wywóz odpadów z olsztyńskich osiedli, pojawiła się firma, która chce to robić taniej niż PGM, największa spółka w Olsztynie zajmująca się opróżnianiem kontenerów na śmieci.

Kilka miesięcy temu rada miasta ustaliła nowe, wyższe maksymalne ceny za odbiór odpadów. Spółdzielnie mieszkaniowe i administratorzy nieruchomości musieli negocjować nowe stawki z firmami, które wywożą śmieci. Mieszkańcy obawiali się, że czynsze, które płacą, znacznie wzrosną. Różnice w stawkach nie są jednak duże - miesięcznie za odbiór nieczystości mieszkańcy płacą w SM Kormoran więcej o 1 zł, a w Pojezierzu o 5 zł. Czynsze we wspólnotach mieszkaniowych też wzrosły symbolicznie - średnio o ok. 1-2 zł.

Mimo tak niewielkiej podwyżki PGM-owi wyrosła konkurencja. Na śmieciach chce zarobić m.in. Paweł Komaszewski, który dotąd prowadził firmę budowlaną. - Naszą ofertę przygotowaliśmy w taki sposób, by mieszkańcy nie odczuli wprowadzenia nowych stawek - twierdzi. - Śmieci to dobry interes.

Liczy, że podpisze umowy na obsługę kilku tysięcy odbiorców. Pierwsze wspólnoty już planują skorzystanie z jego usług.- Jesteśmy na etapie podpisywania pierwszych umów - przyznaje Jarosław Czerniawski z firmy zarządzającej nieruchomościami w Olsztynie.

- Wiemy o istnieniu tej firmy. Konkurencja na rynku jest rzeczą normalną - mówi Piotr Romanowski, rzecznik PGM.

źródło: Gazeta Wyborcza