reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Gdańsk nie boi się śmieci


12 października 2009

Wyższe kary za nielegalne pozbywanie się śmieci, a jednocześnie większą kontrolę nad tym, co robimy z naszymi odpadkami, zakłada nowelizacja ustawy, która ma wejść w życie jeszcze tej jesieni.

- Nowa ustawa, gdy wejdzie w życie, niczym nas nie zaskoczy - zapewnia w "Dzienniku Bałtyckim" Dariusz Wołodźko z kancelarii prezydenta Gdańska. - Przepis nakładający na gminy obowiązek kontrolowania, czy właściciele posesji mają podpisane umowy z firmami odbierającymi śmieci, oraz faktury poświadczające wykonywanie tych umów już realizujemy. W tej kwestii możemy się pochwalić doskonałą współpracą ze Strażą Miejską.

Gdańsk problem rozwiązał bardzo prosto. Wszystkie firmy zajmujące się wywozem nieczystości co miesiąc przekazują do Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku szczegółowe raporty ze swojej działalności. Ratusz porównuje bilanse z danymi o posesjach i sprawdza, które z nich mają podpisane umowy i jak je realizują. Dane właścicieli posesji, którzy nie mają odpowiednich dokumentów, przekazuje Straży Miejskiej.

źródło: "Polska Dziennik Bałtycki"