reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

EKSPEDYCJA NIDA - relacja z wyprawy


07 października 2009

W dniach 26 i 27 września 2009 r. Klub Wodny „Nida”, działający przy oddziale PTTK w Busku – Zdroju zorganizował spontaniczną akcję „Sprzątanie Nidy” w ramach „Wielkiego Sprzątania Świata” (nazwaną roboczo „Ekspedycją Nida”).
Akcja polegała na zbieraniu z koryta rzeki (i częściowo jej brzegów) wszelkiego „materiału obcego” tj. puszek, butelek, reklamówek, wiader i wszelkiego rodzaju śmieci np. części samochodowych.
Pierwotny plan przewidywał wyczyszczenie w ciągu dwóch dni całego dolnego odcinka Nidy  od Pińczowa do Nowego Korczyna, z noclegiem w Wiślicy. Ogrom pracy na wodzie (czytaj - potężna ilość śmieci) spowodował skrócenie trasy do Wiślicy, a zatrzymanie na noc w Chrobrzu.
 
 
 
Ogrom pracy na wodzie (czytaj - potężna ilość śmieci) spowodował skrócenie trasy do Wiślicy, a zatrzymanie na noc w Chrobrzu.
Odbiór worków ze śmieciami zapewniły władze gmin nadnidziańskich: Pińczów, Złota i Wiślica. Urząd Miasta w Pińczowie dodatkowo wyposażył kajakarzy w plastikowe worki na śmieci (wystarczyły jednak na 1 dzień spływu).
W spływie brało udział 6 osób: Trzech członków buskiego oddziału PTTK: Ksawery Duś, Wojciech Wilk, Sebastian Motyl oraz dziewczyny - twardzielki: Ania Gajda, Magda Będzińska i Asia Karda.
Sześcioosobowa grupa kajakarzy zebrała podczas dwudniowego spływu ponad 100 worków, każdy o poj. 120 litrów, które zostały złożone w Kowali, Chrobrzu i Wiślicy.