reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Toruń posprzątany - o 24 tony śmieci mniej


28 września 2009

16. edycję akcji "Sprzątanie świata" podsumowano wczoraj w naszym mieście. W tym roku torunianie pozbyli się dzięki niej ok. 24 t śmieci.

W tym roku sprzątaliśmy miasto pod hasłem "Toruń pomaga ziemi codziennie". Skorzystały głównie tereny wokół placówek oświatowych, domów, skwerów, osiedli, parków i zieleńców oraz wyznaczone przez organizatorów tereny leśne. - Dzięki tej kampanii udowadniamy, że zależy nam nie tylko na tym co dzieje się w naszym mieście. Pokazujemy, że troszczymy się o całą planetę - zaznacza Szczepan Burak, dyrektor wydziału środowiska i zieleni w toruńskim magistracie.

Do akcji włączyło się ok. 11 tys. mieszkańców. - Odpady zbierały zarówno dzieci jak i młodzież oraz dorośli - mówi Jolanta Makowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Edukacji Ekologicznej. - Poza uczniami sprzątali bowiem także m.in. przedstawiciele kilku rad okręgu i właściciele ogródków działkowych.

Przez trzy dni akcji - torunianie zebrali ok. 8 ton nieczystości. W MPO zostawili natomiast kolejne 16 ton. - Te 24 tony to niezły wynik, ale nie rekordowy - zaznaczał Burak. - Jednak by udało się osiągnąć więcej, najpierw musimy nauczyć się myśleć: nie sprzątamy po innych tylko dla siebie.

źródło: Gazeta Wyborcza