reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Kosztowne śmieci


28 września 2009

Z apelem do rządu i parlamentu o przygotowanie nowej ustawy o gospodarce odpadami zwracają się uczestnicy VII Kongresu Miast Polskich. Kongres odbył się w Gnieźnie w dniach 24-25 września.

W Polsce nie ma dotąd ustawy o gospodarce odpadami odpowiadającej wymaganiom Unii Europejskiej, co może sprawić, że Polska będzie musiała płacić kary za brak takiego systemu. Samorządowcy chcieliby, aby w ustawie znalazł się zapis o publicznej własności odpadów.

- Wtedy gmina będzie mogła tworzyć własny system i w pełni za niego odpowiadać, będzie mogła decydować, gdzie jakie odpady trafiają  - mówi prezydent Poznania, prezes Związku Miast Polskich Ryszard Grobelny.

Teraz cena za zagospodarowanie metra sześciennego śmieci w różnych miastach waha się od 5 do 262 złotych. Nie ma dobrego wyjaśnienia ekonomicznego dla tego zróżnicowania - podkresla szef biura ZMP Andrzej Porawski. Zróżnicowanie w opłatach doprowadza do tego, że niektóre mniejsze - tańsze wysypiska śmieci zapełniają się już po kilku latach, gdyż opłaca się dowozić do nich śmieci z odległych większych miast.

Niektóre z unijnych dyrektyw dotyczących gospodarki odpadami zaczną obowiązywać w Polsce już od 2011 roku.

źródło: Serwis Samorządowy PAP