reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Rejs po Wiśle z Ambasadorami


22 września 2009

Już po raz 16-ty Fundacja eprPolska zorganizowała swoją sztandarową akcję „Sprzątanie Świata”. Przez cały miniony weekend setki tysięcy wolontariuszy sprzątały nasz kraj.
Jak co roku, do włączenia się w naszą akcję zaprosiliśmy Ambasadorów i innych przedstawicieli placówek dyplomatycznych wraz z ich rodzinami. 19 września odbył się specjalny rejs po Wiśle, na którym dominowała atmosfera przyjaźni oraz troski o naszą planetę. Gościliśmy przedstawicieli ponad 20 państw ze wszystkich kontynentów.

W programie rejsu była krótka konferencja, na której poruszono tematy związane z ochroną środowiska i międzynarodową kampanią Clean Up the World. O początkach akcji w Polsce opowiedziała Mira Stanisławska-Meysztowicz, prezes Fundacji Nasza Ziemia. Pan Michał Mikołajczyk z Organizacji Odzysku Rekopol S.A. przedstawił sytuację dotyczącą segregacji śmieci w Polsce. Głos zabrali również Pani Penelope Ridings, Ambasador Nowej Zelandii i Pan Simon Springer, Trzeci Sekretarz Ambasady Australii, jako przedstawiciele rejonu, skąd Sprzątanie Świata się wywodzi i gdzie świadomość ekologiczna jest na bardzo wysoki poziomie. Na koniec Pani Nina Larsaeus, Pierwszy Sekretarz Ambasady Szwecji, kraju, który sprawuje w tej chwili prezydenturę UE, obiecała, że Szwecja sprawy ochrony środowiska będzie traktować priorytetowo.

W czasie rejsu nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych. Mogli oni wziąć udział w ekologicznych konkursach i zabawach i obserwować zwierzęta zamieszkujące brzegi Wisły. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał pamiątkową zakładkę do książek z poradami jak na co dzień chronić środowisko.

Galerię zdjęć z rejsu obejrzeć mozna tutaj.

Za finansową pomoc w zorganizowaniu rejsu gorąco dziękujemy Organizacji Odzysku Rekopol S.A.