reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Po wakacyjnej przerwie wraca magazyn *Recykling*


18 września 2009

W najnowszym „Recyklingu” zwróciliśmy uwagę na systemy fotowoltaiczne. W ostatnich latach obserwuje się szybki rozwój tych instalacji na świecie. Tylko w 2007 r. ich ilość wzrosła o 55% w stosunku do 2006 r. Jednakże zastanowić należy się nad tym, co stanie się z zużytymi modułami. Przewiduje się, że w Europie w 2010 r. będzie ich już 290 ton! O recyklingu modułów PV można przeczytać w artykule dr hab. Ewy Klugmann-Radziemskiej.

Przyjrzeliśmy się również raportowi z inwentaryzacji wyrobów i odpadów zawierających azbest w Poznaniu. Okazało się, iż na terenie miasta jest ich ponad 5 tys. ton. O szczegółach oceny raportu, który wg naukowców nich pozostawia wiele do życzenia w artykule „Ocena inwentaryzacji azbestu dla Poznania”.

Zapraszamy do lektury wrześniowego „Recyklingu”.