reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Nowe pojemniki na śmieci


17 września 2009

Ponad 320 nowych pojemników do selektywnej zbiórki odpadów zostanie ustawionych na terenie całego miasta. Przetarg na dostawę pojemników wygrała firma Kingspan Environmental Sp. z o.o. z Rokietnicy. Koszt tego zadania to blisko 320 tys. zł. 

- Miasto wystąpiło do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska o uzyskanie niskoprocentowej pożyczki na zakup pojemników. Po spłaceniu połowy zaciągniętego kredytu  możemy się ubiegać o umorzenie jego połowy. W tej chwili trwają procedury, a podpisanie umowy z WFOŚ zaplanowano  w drugiej połowie września – mówi Maja Banasik, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego.

Miasto zakupi 328 sztuk pojemników typu igloo, o podstawie koła, o pojemności 1,5 m3, 164 żółte z czytelnym i trwałym napisem „plastik” i 164 zielone z napisem „szkło”. Zbiorniki będą wykonane z polietylenu odpornego na korozję, niskie i wysokie temperatury. Nowe zastąpią zniszczone i skorodowane metalowe i siatkowe, które teraz służą do zbiórki odpadów. Wymiana pojemników rozpoczęła się w 2008 r. i zostanie zakończona do końca tego roku. 

Przypomnijmy, w ubiegłym roku miasto zakupiło ponad 200 plastikowych pojemników do selektywnej zbiórki odpadów.

źródło: grudziadz.pl