reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Pryzmy w Białej są już badane


16 września 2009

Trzy spore pryzmy pylistej substancji pojawiły się w miejscowości Biała w gminie Kłobuck. Wczoraj Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska pobrał próbki do przebadania.

Od wyników ekspertyz uzależnione będzie dalsze postępowanie władz. Na razie teren został zabezpieczony przez Zakład Drogownictwa i Gospodarki Komunalnej z Kłobucka.

- Do momentu, kiedy nie poznamy wyników badań nic nie możemy zrobić z tymi nielegalnymi wysypiskami odpadów - twierdzi Krzysztof Nowak, burmistrz Kłobucka. - Teren został zabezpieczony. Substancja jest szara i przypomina cement lub gips.

Chociaż policja i władze Kłobucka uspokajają, niektórzy mieszkańcy Białej obawiają się, że pryzmy mogą zawierać substancje niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzkiego. Obawy wzrosły zwłaszcza po tym, kiedy jedna z rozgłośni radiowych spekulowała, że wysypiska mogą być radioaktywne.

- To nie pryzma była radioaktywna, ale radio było zbyt aktywne - mówi Maciej Szyszka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku. - Prowadzimy dochodzenie w tej sprawie. Dla kwalifikacji czynu będą istotne wyniki badań i ekspertyz.

Nieznana substancja została przywieziona i porzucona prawdopodobnie pomiędzy 12 a 14 września. Policja poszukuje świadków, bo odpady zostały wysypane w znacznej odległości od domów. Wyniki badań będą znane najwcześniej w poniedziałek.

Zgodnie z prawem dotyczącym ochrony środowiska, jeżeli porzucona substancja zostanie zaliczona do niebezpiecznych, pryzmy posprzątać będzie musiało starostwo. W przeciwnym wypadku ten obowiązek będzie spoczywał na gminie Kłobuck. 

źródło: Polska Dziennik Zachodni