reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Oddaj problematyczne odpady w Kaliszu


11 września 2009

Wraz z początkiem września w Kaliszu rozpoczął swą działalność stały punkt zbierania elektrośmieci. Zgodnie z Ustawą o Zużytym Sprzęcie Elektrycznym i Elektronicznym z 29 lipca 2005 roku są to odpady niebezpieczne, których nie wolno wyrzucać do kosza wraz z innymi śmieciami. Teraz istnieje możliwość legalnego i bezpłatnego oddania elektrośmieci.

Stały punkt zbierania elektrośmieci powstał we współpracy ElektroEko Organizacji Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego oraz Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych SA. Od poniedziałku do soboty w godzinach od 7.00 do 15.00, mieszkańcy mogą bezpłatnie oddawać do punktu przy ul. Bażanciej 1a wszelkie zużyte lub zepsute urządzenia elektryczne i elektroniczne, takie jak: sprzęt gospodarstwa domowego, sprzęt audiowizualny, komputerowy i oświetleniowy.

Miasto Kalisz organizuje dla mieszkańców zbiórkę komunalnych odpadów niebezpiecznych. Mobilny punkt zbiórki będzie ustawiany na placach, parkingach, osiedlach od połowy maja do października.

Mobilny punkt zbiórki odpadów niebezpiecznych może przyjmować następujące rodzaje odpadów komunalnych:
- zużyte baterie i akumulatory małogabarytowe,
- akumulatory samochodowe,
- zużyte świetlówki i inne źródła światła,
- przeterminowane środki ochrony roślin i opakowania po nich,
- przeterminowane środki chemii gospodarczej i opakowania po nich,
- oleje spożywcze przeterminowane oraz oleje przemysłowe i opakowania po nich,
- zużyte farby, lakiery, środki ochronne do drewna i opakowania po nich,
- przeterminowane lekarstwa i opakowania po nich,
- zużyte termometry.

Wymienione wyżej odpady płynne odbierane będą w czytelnym, fabrycznym opakowaniu. Płyny niewiadomego pochodzenia w nieoznaczonych pojemnikach nie będą przyjmowane. Odpady mogą pochodzić tylko i wyłącznie z gospodarstw domowych (nie będą przyjmowane duże ilości jednego rodzaju odpadów przy podejrzeniu, że pochodzą z przemysłu, handlu, itp.).

Punkt będzie czynny od godziny 9 do 13. Listę miejsc i terminów zbiórki znaleźć można tutaj.

źródło: kalisz.pl