reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Laboratorium Energii Odnawialnej na składowisku


11 września 2009

16 września na składowisku odpadów w Suchym Lesie pod Poznaniem odbędzie się uroczyste otwarcie Laboratorium Energii Odnawialnej.

Obiekt wyposażony jest w turbiny wiatrowe o osi poziomej i pionowej, moduły fotowoltaiczne – polikrystaliczny i monokrystaliczny. Służyć on będzie upowszechnianiu wiedzy o przedsięwzięciach związanych z wykorzystywaniem odnawialnych źródeł energii wśród uczniów i studentów. Laboratorium stanowi doskonałe i praktyczne uzupełnienie zajęć z fizyki i przedmiotów zawodowych szkół elektrycznych.

Wykorzystanie energii wiatru do produkcji energii elektrycznej pozwala na osiągnięcie szeregu korzyści ekologicznych, społecznych i gospodarczych. Wielkopolska jest jednym z najkorzystniejszych regionów kraju pod względem zasobów energii wiatru. Osoby odwiedzające składowisko będą mogli zapoznać się z zagadnieniami związanymi z produkcją „zielonej energii”, z wiatru i słońca.

źródło: komunalny.pl