reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Pozwolenie na odpady do poprawki


09 września 2009

Miasto musi jeszcze raz starać się o pozwolenie budowlane dla punktów gromadzenia odpadów. Wojewoda uchylił wydane już pozwolenie ze względu na błędy formalne. - Idea takiego punktu i jego lokalizacja nie zostały podważone - podkreślają urzędnicy.

Miasto od ponad dwóch lat planuje utworzenie tzw. Zbiorczych Punktów Gromadzenia Odpadów. To miejsca, gdzie mieszkańcy Krakowa nie czekając na wystawkę, będą mogli pozbyć się śmieci, które nie mieszczą się w zwykłym koszu. Poza meblami czy gruzem po remoncie mieszkania, będzie tam można pozostawić również opony, akumulatory, puszki z resztkami farby czy świetlówki.

Na jeden taki punkt, planowany przy siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania na ul. Nowohuckiej w Czyżynach, Kraków zdobył niedawno, mimo protestów części mieszkańców dzielnicy, pozwolenie budowlane. Zostało ono jednak unieważnione przez wojewodę. - Nie miało to nic wspólnego z protestami mieszkańców. Formalnie nie byli stroną postępowania. W dokumentach pozwolenia budowlanego były za to błędy i nieścisłości. Czysto formalne, ale nie można ich zignorować - mówi Małgorzata Woźniak, rzeczniczka prasowa urzędu wojewódzkiego. - Nie wiadomo było, jak będą wyglądały dojazd oraz miejsce do parkowania. Nie ma także projektu lokalizacji ekranów dźwiękochłonnych.

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, który prowadzi inwestycję, obawia się, że ponowne zdobycie pozwolenia może się wydłużyć. Od czasu poprzedniego wniosku zmieniły się przepisy środowiskowe; być może trzeba będzie ponownie wykonać raport oddziaływania na środowisko. Na wszelki wypadek ZIKiT będzie więc ponownie prowadził konsultacje społeczne wśród mieszkańców Czyżyn, by przekonać ich do inwestycji. Drugi taki punkt miasto chce stworzyć w rejonie wysypiska śmieci w Baryczy. Punkty gromadzenia odpadów są finansowane w większej części z norweskich funduszy. Od przygotowania projektów na czas zależy ok. 2 mln euro dotacji.

źródło: Gazeta Wyborcza