reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Kompostujący kosz na śmieci


07 września 2009

Zgodnie w wymogami UE coraz mniejsza ilość odpadów biodegradowalnych powinna trafiać na składowiska. Niestety system ich zbiórki w Polsce jest bardzo słabo rozwinięty. Może więc kompostujące kosze na śmieci byłyby dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą założyć przydomowego kompostownika. 

Na razie kosz jest w fazie projektu, docelowo mógłby być wykonany ze szkła, aluminium czy syntetyków nadających się do przetworzenia i/lub pochodzących z odzysku. Spełniałby on podwójną rolę: klombu i kompostownika. Wnętrze podzielone jest na dwie komory. Do górnej trafiałyby odpadki ulegające biodegradacji; w komorze poniżej zbierałby się coraz bardziej dojrzały kompost. Na najniższej “półce” kosza znajdowałby się pojemnik, w którym zbierałoby się żyzne podłoże. Pojemnik byłby okresowo opróżniany, a kompost trafiałby np. na miejskie rabatki.

źródło: ekoblogia.pl