reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Powstaje kolejne nielegalne wysypisko w Gdyni


04 września 2009

Stare meble i inne śmieci zaskakują mieszkańców spacerujących po lasach w Cisowej - pisze Szymon Szadurski.

Na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, na wysokości hipermarketu Tesco przy ul. Kcyńskiej, wygląd wielu leśnych, urokliwych polan woła o pomstę do nieba. Mieszkańcy nie mogą już patrzeć na wywożone zazwyczaj pod osłoną nocy i porzucane meble, stare butelki, siatki czy nawet gruz.

- Niestety, powoli robi się z tego fragmentu lasu nielegalne wysypisko śmieci - żali się Czesław Warsiński, mieszkaniec Gdyni Cisowej. - Gdy wychodzę na spacer z psem, czasami aż odrzuca mnie widok tych śmieci. Najgorsze, że to nie tylko odpady związane z leśnymi, młodzieżowymi libacjami alkoholowymi, jak butelki, które łatwo posprzątać. Część przedmiotów, na przykład meble, musi być tu wywożona z premedytacją. Dzieje się to nie tylko w czasie wakacji, lecz przez cały rok.

Mieszkańcy Cisowej twierdzą, że nurtujący ich problem zgłosili już strażnikom miejskim. Dariusz Wiśniewski, komendant Straży Miejskiej w Gdyni, w ślad za podobnymi sygnałami deklaruje, że do lasu w okolicach Cisowej wysłane zostaną dodatkowe patrole.

- Strażnicy miejscy nie zamierzają bezczynnie przyglądać się zaśmiecaniu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego - zapewnia Dariusz Wiśniewski. - Zresztą w Chyloni i Cisowej uruchomiliśmy już pierwszy w Gdyni rewir dzielnicowych, stąd osoby chcące wyrzucać tam odpady do lasu będą miały teraz utrudnione zadanie. Cały czas działa także nasz patrol ekologiczny, zajmujący się niemal tylko właśnie podobnymi sprawami.

Dawniej pochwycenie osób winnych zaśmiecania lasu utrudniał fakt, iż strażnicy miejscy z Gdyni nie pracowali w nocy. Teraz jednak to się zmieniło, dlatego sprawców często udaje się zatrzymać na gorącym uczynku. Strażnicy w walce z nimi są też tak zdeterminowani, że często... grzebią w odpadach, aby ustalić, kto wyrzucił śmieci.

- Czasem udaje się odnaleźć jakiś list czy fakturę z adresem - mówi Dariusz Wiśniewski. - Wzywamy wtedy delikwenta do naszej siedziby. Las sprząta za własne pieniądze, płaci też mandat w wysokości 500 zł. 

źródło: Polska Dziennik Bałtycki