reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Oddajesz - pomagasz


01 września 2009

Sieć Empik rozpoczęła rozdawanie specjalnych kopert, dzięki którym można oddać kartridż atramentowy do drukarki i pomóc dzieciom z najbiedniejszych rejonów świata. To kolejne miejsce, gdzie trwa akcja ,,Oddając, pomagasz dzieciom”.

,,Oddając pomagasz dzieciom” to ogólnopolski program zbiórki pustych kartridży prowadzony przez firmę Eco Service. Został pomyślany tak, aby jak najmniejszym kosztem można było zrobić, jak najwięcej. Każdy oddany w ramach programu zużyty kartridż do drukarki pomaga finansować działania UNICEF w krajach rozwijających się. Zbiórka prowadzona jest w ponad 500 miejscach, m.in. w firmach, instytucjach, księgarniach i sklepach ze sprzętem elektronicznym. Teraz partnerem programu został EMPIK.
Przy kasach we wszystkich oddziałach salonu dostępne są specjalne koperty na niepotrzebne wkłady atramentowe do drukarek. W sumie do dyspozycji klientów sieci EMPIK jest 70 tysięcy kopert z logo UNICEF. Wystarczy włożyć do środka jednej z nich pusty kartridż, zakleić i wrzucić do skrzynki. Za taką przesyłkę nic nie zapłacimy.

Cel programu jest szczytny, a zasady rozliczenia czytelne. Pieniądze uzyskane ze zbiórki kartridży zasilają konto UNIICEF i wspierają programy pomocy dzieciom prowadzone przez tę organizację w najbiedniejszych krajach świata. - Z każdego oddanego  w ramach akcji kartridża jedną złotówkę przekazujemy na działalność statutową UNICEF - mówi Marcin Adamski, prezes Eco Service, współorganizator akcji. W praktyce ta suma pozwala zapewnić obiad jednej afrykańskiej rodzinie, trójce dzieci podarować wyprawki szkolne lub kupić 33 tabletki, które posłużą do odkażenia 165 litrów wody.

- W tym przedsięwzięciu nie chodzi o zysk. Poza pierwszoplanowym celem pomocy Trzeciemu Światu, naszym zadaniem jest budzenie świadomości ekologicznej Polaków, edukowanie i wyrabianie pewnych postaw i nawyków - tłumaczy Marcin Adamski. Wszystkie pozyskane dzięki zbiórce kartridże trafiają do recyklingu lub utylizacji. Dzięki temu nie stanowią one dalszego zagrożenia dla środowiska naturalnego i pozwalają w realny sposób ograniczyć wykorzystanie jego zasobów.