Reklama:
Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.
spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew
Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
Aktualności
- Wkładajmy więcej energii w OZE
- Odpadowa konferencja - online!
- Teatr z odpadów
- Śmieci w lesie
- Odpady do spalarni
- Wraki po europejsku
- Forum "Dobre praktyki w gospodarce odpadami"
- Konferencja podsumowująca projekt "EKON-u"
- Rozstrzygnięcie konkursu edukacyjnego dla szkół!
- Polska w obliczu pozwów KE
- Za śmieci do więzienia?
- Apel ekoobywatela
Ankieta
Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?pozostałe ankiety
Nie zatrzymuj, przetwarzaj
Zakończonej właśnie 4. edycji Coke Live Music Festival po raz pierwszy towarzyszyła szeroko zakrojona akcja ekologiczna. Miała ona na celu zachęcenie młodych ludzi uczestniczących w imprezie do zbierania zużytych opakowań i oddawania ich do recyklingu. Reakcja młodzieży przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów i sponsora festiwalu. W ramach akcji zebrano i przeznaczono do ponownego przetworzenia blisko 59 tys. kubeczków, czyli 82% kubków dostarczonych na teren festiwalu. Rekordzista stawił się w punkcie zbiórki z ponad 520 zużytymi opakowaniami na raz.
Głównym zadaniem uczestników akcji ekologicznej było zbieranie plastikowych i papierowych kubków, które następnie należało dostarczyć do wyznaczonego miejsca zbiórki – namiotów, w których Coca-Cola oraz organizacja odzysku Rekopol prowadziły edukację ekologiczną. Za dwadzieścia zebranych kubeczków festiwalowicze otrzymywali czapeczkę, a za czterdzieści torbę. Obie nagrody wykonane były w dużej części z przetworzonych butelek PET. „Głównym zadaniem akcji zbierania kubków, organizowanej pod hasłem „nie zatrzymuj. przetwarzaj” było uświadomienie jej uczestnikom, że plastik, z którego zrobione są butelki oraz kubki, zamiast być odpadem, może być cennym surowcem.” – mówi Katarzyna Borucka, Dyrektor ds. wizerunku firmy, kontaktów zewnętrznych i komunikacji Coca-Cola Poland Services – „Naszym założeniem było zbudowanie prostego i pozytywnego skojarzenia. Każda butelka lub kubek, który dzięki selekcji odpadów umieścisz we właściwym pojemniku na śmieci, ma szansę być przetworzona i rozpocząć „nowe życie” – jako czapeczka, torba, ręcznik czy opakowanie.”
Na terenie festiwalu pojawiły się plakaty informacyjne, zachęcające do wzięcia udziału w akcji oraz specjalnie oznakowane kosze umożliwiające selekcję odpadów. Plastikowe i papierowe kubki zbierano w specjalnym punkcie, w którym prowadzona była równocześnie edukacja ekologiczna udzielano informacji na temat segregacji odpadów i przetwarzania plastiku, odbywały się konkursy o tematyce ekologicznej.
„Choć spodziewaliśmy się sukcesu akcji, to skala jej powodzenia bardzo pozytywnie nas zaskoczyła – dodaje Katarzyna Borucka – Nieodłącznym elementem krajobrazu po każdej imprezie masowej jest ziemia zasłana jednorazowymi kubkami. W wypadku Coke Live Music Festiwalu stało się inaczej – na terenie festiwalu, na ziemi, zarówno w trakcie festiwalu jak i po nim, nie było widać praktycznie żadnych kubków ani butelek. Ponadto cała akcja została bardzo entuzjastycznie przyjęta przez młodzież biorącą udział w festiwalu. ”
Działania związane z edukacją ekologiczną podczas Coke Live Music Fesitval są spójne z tym, co firma robi w kwestii recyklingu na całym świecie. W odniesieniu do opakowań The Coca-Cola Company stara się ograniczać zużycie zasobów naturalnych i emisję gazów cieplarnianych w ciągu całego cyklu życia opakowania. Projektowane są lżejsze opakowania – ich wagę udało się ograniczyć o 8% w ciągu ostatnich czterech lat, rozwijane są systemy segregacji odpadów oraz technologie ich wykorzystywania w procesie produkcji nowych butelek. W styczniu 2009 roku firma Coca-Cola otworzyła w Spartanburgu, w stanie Południowa Karolina, największy na świecie zakład recyklingu plastikowych butelek.
Więcej informacji na: www.cocacola.com.pl