reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Nie zatrzymuj, przetwarzaj


28 sierpnia 2009

Zakończonej właśnie 4. edycji Coke Live Music Festival po raz pierwszy towarzyszyła szeroko zakrojona akcja ekologiczna. Miała ona na celu  zachęcenie młodych ludzi uczestniczących w imprezie do zbierania zużytych opakowań i oddawania ich do recyklingu. Reakcja młodzieży przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów i sponsora festiwalu.  W  ramach akcji zebrano i przeznaczono do ponownego przetworzenia blisko 59 tys. kubeczków, czyli 82% kubków dostarczonych na teren festiwalu. Rekordzista stawił się w punkcie zbiórki z ponad 520 zużytymi opakowaniami na raz.

Głównym zadaniem uczestników akcji ekologicznej było zbieranie plastikowych i papierowych kubków, które następnie należało dostarczyć do wyznaczonego miejsca zbiórki – namiotów, w których Coca-Cola oraz organizacja odzysku Rekopol prowadziły edukację ekologiczną. Za dwadzieścia zebranych kubeczków festiwalowicze otrzymywali czapeczkę, a za czterdzieści torbę. Obie nagrody wykonane były w dużej części z przetworzonych butelek PET. „Głównym zadaniem akcji zbierania kubków, organizowanej pod hasłem  „nie zatrzymuj. przetwarzaj”  było uświadomienie jej uczestnikom, że  plastik, z którego zrobione są butelki oraz kubki,  zamiast być odpadem, może być cennym surowcem.” – mówi Katarzyna Borucka, Dyrektor ds. wizerunku firmy, kontaktów zewnętrznych i komunikacji Coca-Cola Poland Services – „Naszym założeniem było zbudowanie prostego i pozytywnego skojarzenia. Każda butelka  lub kubek, który dzięki selekcji odpadów umieścisz we właściwym pojemniku na śmieci, ma szansę być przetworzona i rozpocząć „nowe życie” – jako  czapeczka, torba, ręcznik czy opakowanie.”

Na terenie festiwalu pojawiły się plakaty informacyjne, zachęcające do wzięcia udziału w akcji oraz specjalnie oznakowane kosze umożliwiające selekcję odpadów. Plastikowe i papierowe kubki zbierano w specjalnym punkcie, w którym prowadzona była równocześnie edukacja ekologiczna  udzielano informacji na temat segregacji odpadów i przetwarzania plastiku, odbywały się konkursy o tematyce ekologicznej.

„Choć spodziewaliśmy się sukcesu akcji, to skala jej powodzenia bardzo pozytywnie nas zaskoczyła – dodaje Katarzyna Borucka – Nieodłącznym elementem krajobrazu po każdej imprezie masowej jest ziemia zasłana  jednorazowymi kubkami. W wypadku Coke Live Music Festiwalu stało się inaczej – na terenie festiwalu, na ziemi, zarówno w trakcie festiwalu jak i po nim, nie było widać praktycznie  żadnych  kubków  ani butelek. Ponadto cała akcja została bardzo entuzjastycznie przyjęta przez młodzież biorącą udział w festiwalu. ”

Działania związane z edukacją ekologiczną podczas Coke Live Music Fesitval są spójne z tym, co firma robi w kwestii recyklingu na całym świecie. W odniesieniu do opakowań The Coca-Cola Company stara się ograniczać zużycie zasobów naturalnych i emisję gazów cieplarnianych w ciągu całego cyklu życia opakowania. Projektowane są lżejsze opakowania – ich wagę udało się ograniczyć o 8% w ciągu ostatnich czterech lat, rozwijane są systemy segregacji odpadów oraz technologie ich wykorzystywania w procesie produkcji nowych butelek. W styczniu 2009 roku firma Coca-Cola otworzyła w Spartanburgu, w stanie Południowa Karolina, największy na świecie zakład recyklingu plastikowych butelek.  

Więcej informacji na: www.cocacola.com.pl