reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Bentley i recykling


25 sierpnia 2009

Luksus również może mieć wymiar eko. Przykładem świeci Bentley - nowe samochody w 85 % będą nadawać się do recyklingu. Producent otrzymał nawet specjalną nagrodę od rządu niemieckiego za wkład w tworzenie auta nadającego się do odzysku i przetworzenia.

Biorąc pod uwagę, że przydomek eko dla Bentleya, wydaje się być nieco zastanawiający (biorąc pod uwagę ilość paliwa zużywanego przez to auto w przeliczeniu na 100 km), informacja o tym, że Bentleye mają być jednak przyjazne środowisku naturalnemu, wydaje się być warta poznania.

Do 2010 roku wszystkie nowe auta mają być produkowane w technologii FF (flex fuel). Docelowo mają zużywać do 40% paliwa mniej, a w 2012 r. emisja CO2 do atmosfery ma być ograniczona w autach tej marki o 15%.

Komu się opłaca, by super luksusowe auto zaliczało się do klasy eko?

Po pierwsze: samej firmie, która stara się, jak może, by wypuszczać ze swej stajni jak najwięcej samochodów mogących poszczycić się przydomkiem przyjaznych środowisku naturalnemu, a przy tym nadal jak najbardziej luksusowych. 

źródło: ekoblogia.pl