reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Drugi punkt zbiórki ZSEiE w Gorzowie Wlkp


21 sierpnia 2009

Stary telewizor, komputer czy zużyte urządzenia AGD można oddać do nowego punktu zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego przy ul. Przemysłowej. To już drugi taki punkt w Gorzowie.

Nowy punkt mieści się na terenie Gorzowskiego Rynku Hurtowego. Mieszkańcy mogą nieodpłatnie dostarczać tam odpady od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16. Zużyty sprzęt może być oddany również do innego punktu - przy ul. Teatralnej 49.

 Nowy punkt zbiórki elektrośmieci działa od początku sierpnia. Oba powstały we współpracy ElektroEko Organizacji Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego z gorzowskim Zakładem Utylizacji Odpadów Dotychczasowy punkt przy ul. Teatralnej 49 działa przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Natomiast punkt przy ul. Przemysłowej 14/15 przyjmuje wszelkie zużyte lub zepsute urządzenia elektryczne i elektroniczne od poniedziałku do soboty.

 Zgodnie z przepisami zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne, działające kiedyś na prąd lub na baterie, klasyfikowane są jako odpady niebezpieczne, przeznaczone do recyklingu. Są to tzw. elektrośmieci, których nie wolno wyrzucać do śmietnika, ponieważ zawierają w swoich mechanizmach szkodliwe substancje. Za wyrzucenie takich urządzeń do śmietnika grozi kara grzywny do 5 tys. zł. O zakazie wyrzucania informuje znak przekreślonego kontenera na śmieci zamieszczony na urządzeniach elektrycznych i elektronicznych. Zużyty sprzęt oddawany do punktów powinien być kompletny. Nie powinno się samodzielnie rozbierać zużytych urządzeń, ponieważ demontaż musi być przeprowadzony w bezpiecznych warunkach. Za nielegalny demontaż poza wyspecjalizowanym zakładem przetwarzania grozi kara od 2 do 100 tys. zł, zarówno dla firm, jak i osób fizycznych.

źródło: gorzow.pl