reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Przed sąd za tysiące ton groźnych odpadów


20 sierpnia 2009

Biznesmen, który usypał nielegalną hałdę popiołu nad Wisłą, stanie przed sądem. O tysiącach ton niebezpiecznych odpadów w Nowym Dworze Mazowieckim TVN Warszawa alarmowała już w marcu.

- To przełom, że prokuratura odważyła się na taki krok. Mam nadzieję, że ten człowiek zostanie ukarany za niszczenie środowiska - mówi w rozmowie z "Gazetą Stołeczną" Przemysław Pasek, szef fundacji Ja Wisła.

Nielegalna hałda nad Wisłą w okolicach Nowego Dworu Mazowieckiego leży już prawie rok. Przedsiębiorca z Nowego Dworu Mazowieckiego Jan M. zarabia na odbieraniu popiołów zawierających metale ciężkie od elektrociepłowni Siekierki i składuje je nielegalnie na swoim terenie, który położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie Wisły. Mężczyzna nie zwraca żadnej uwagi na tamtejsze pomniki przyrody. Do tej pory zgromadził 45 tys. ton popiołu.

Biznesmen odpowie przed sądem

Jak dotąd biznesmen otrzymał jedynie kilka mandatów. Teraz prokuratura zakończyła śledztwo i postawione zostaną mu zarzuty. - Skierowaliśmy akt oskarżenia przeciwko Janowi M. - mówi Emilia Krystek, szefowa prokuratury rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

W akcie oskarżenia przeczytać można, m.in.: Jan M. "wbrew przepisom nawiózł, a następnie składował ok. 45 tys. ton odpadów w postaci gruzu i popiołów, które zawierały metale ciężkie tj. chrom ogólny, cynk, miedź, nikiel, ołów w ilości przekraczającej górną granicę normy dla tego terenu, przy czym odpady te były składowane w taki sposób, że mogło zagrozić to życiu i zdrowiu wielu osób". 

źródło: Polska Times Warszawa