reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Poznań nauczy, gdzie wyrzucać śmieci


20 sierpnia 2009

Nie wiesz, gdzie wyrzucić opakowanie po jogurcie albo co zrobić z niepotrzebną płytą CD? Miasto właśnie pracuje nad kompendium wiedzy o tym, jak postępować z odpadami.

- Jak to możliwe, że na żadnej stronie dotyczącej miasta Poznania nie jest choćby w dwóch zdaniach napisane, co zrobić z płytami CD? Nie są one zapewne zbyt przyjazne dla środowiska - zapytał "Gazetę" pan Wiktor.

- Płyty? - dziwi się przez moment Józef Rapior z wydziału gospodarki komunalnej i mieszkaniowej, jednak niemal natychmiast zapowiada poprawę: - Nie segregujemy ich, bo nie mamy na nie odbiorców, tak jak na leki czy baterie. Wierzę jednak, że to kolejny kłopotliwy śmieć, których jest sporo. Dlatego właśnie pracujemy nad kompendium wiedzy o zasadach postępowania z odpadami. Już sobie zanotowałem, że płyty CD też się powinny w naszej broszurze znaleźć - zapewnia.

Do poznaniaków trafi 200 tys. broszur, w których pojawią się odpowiedzi na najczęściej zadawane przez mieszkańców pytania. Będą tam więc nie tylko informacje o odpadach, ale również wskazówki, co należy zrobić, gdy znajdziemy bezpańskiego psa lub spotkamy w mieście dzikie zwierzę.

Na razie poznaniacy sporą część problemowych odpadów mogą znaleźć w specjalnym słowniku na stronie www.odpady.poznan.pl. Płyty CD jeszcze tu nie figurują, ale dowiedzieliśmy się, że można je bezpłatnie oddać w Punkcie Gromadzenia Odpadów Problemowych, czyli na popularnym Gratowisku, które działa przy ul. 28 czerwca 1956 r. nr 284.

źródło: Gazeta Wyborcza