reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Rok więzienia dla wiceprezydentów za składowisko


19 sierpnia 2009

Dwaj byli wiceprezydenci Białegostoku zostali skazani na karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Zdaniem sądu ponoszą odpowiedzialność za fiasko inwestycji na składowisku w Hryniewiczach - informuje "Gazeta Współczesna".

Marek Kozłowski i Krzysztof Sawicki dodatkowo mają zapłacić po 50 tys. zł i pokryć koszty postępowania sądowego. Dwoje innych urzędników magistratu zostało uniewinnionych.

Jak przypomina "Gazeta Współczesna", oczyszczalnia odcieków na wysypisku śmieci w Hryniewiczach była budowana w latach 2001-2003. Instalacja nigdy nie działała niezawodnie, a obecnie nie funkcjonuje w ogóle, przedstawiciele magistratu podpisali protokół jej odbioru, a wykonawcy - firmie Arka Konsorcjum - nie naliczono żadnych kar (choć te były przewidziane w umowie). Tym sposobem firma dostałą od gminy pieniądze, ale gmina nie dostała działającej oczyszczalni.

Po zasięgnięciu opinii biegłych prokuratura uznała, że władze miasta powinny w takiej sytuacji zareagować jak dobry gospodarz, a więc nie odbierać inwestycji, tylko ściągnąć kary umowne i zaprzestać płacenia za wykonane prace, bo obiekt nie działał.

źródło:komunalny.pl