reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Sankcje za śmieci


30 lipca 2009

Jak dowiedziała się "Polska", posłowie przygotowują nowe restrykcyjne przepisy o ochronie środowiska.

Na ich mocy gminy będą musiały regularnie kontrolować, czy właściciele posesji podpisali odpowiednie umowy na odbiór odpadów i nieczystości. Jeśli mają straż miejską, funkcjonariusze będą zobowiązani do sprawdzania raz w miesiącu, czy właściciele domów mają umowy z firmami asenizacyjnymi. Jeśli w gminie nie ma straży, władze będą musiały wynająć osoby, które będą prowadzić takie kontrole.

- Niskie kary za śmiecenie i nielegalne odprowadzanie nieczystości nie zmienią mentalności ludzi. Dlatego zamierzamy wprowadzić wysokie kary - zapowiada Arkadiusz Litwiński, polityk PO z sejmowej Komisji Ochrony Środowiska. A kary będą dotkliwe.

Ten, kto nie będzie miał umowy na wywóz nieczystości, zapłaci grzywnę sięgającą 2 tys. zł. Jeśli przy kolejnej wizycie kontrolerów sytuacja się powtórzy, właściciel posesji zostanie potraktowany jak recydywista. Będzie mu groziła kara do roku pozbawienia wolności. Dziś mandaty za nielegalny wywóz śmieci sięgają kilkuset złotych. - To kpina - komentuje Litwiński.

Poseł Litwiński mówi, że jest ponadpartyjne porozumienie posłów co do zaostrzenia prawa dla śmieciarzy. Na nowe przepisy trzeba poczekać do jesieni.

źródło: PAP - Nauka w Polsce