reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

III Bydgoskie Dni Ochrony Środowiska


23 lipca 2009

Na początku czerwca w Bydgoszczy odbyły się III Dni Ochrony Środowiska organizowane przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

W ramach tegorocznych obchodów odbyło się XVII Forum Ochrony Środowiska pn.„Odnawialne źródła energii”, natomiast na ul. Mostowej zorganizowany został bogaty w przeróżne imprezy festyn ekologiczny. Na uczestników czekały liczne atrakcje, na które złożyły się m.in: występy dzieci i młodzieży, laureatów konkursu na Małą Formę Sceniczną, malowanie plakatów przez laureatów konkursu plastycznego oraz zgniatanie butelek plastikowych na czas. Ponadto uczestnicy mogli otrzymać specjalnie bity żeton okolicznościowy, obejrzeć pokaz sprzętu oczyszczającego miasto oraz wziąć udział w licznych konkursach tematycznych. Mając na uwadze proekologiczny charakter imprezy zaproszono również wystawców, którzy przybliżyli zwiedzającym naturalne formy rękodzielnictwa tj. pokaz tkania tkanin, kucia z metalu, produkcji papieru czerpanego, wyrobu łuków i strzał oraz skór metodą tłuszczową.

Drugiego dnia, w ramach Parady Recyklingu, przez bydgoskie osiedla przejechała barwna kolumna pojazdów firm dbających o czystość miasta. Na sześciu wyznaczonych osiedlach zostały zorganizowane Osiedlowe Festyny Ekologiczne. Uruchomiono na nich punkty wymiany roślin za odpady, gdzie zebrano 1820 kg plastiku, 2200 kg szkła, 3200 kg papieru, 310 kg baterii i 1700 kg zuztego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Serdecznie zapraszamy na kolejne Bydgoskie Dni Ochrony Środowiska w przyszłym roku!