reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Buty z oleju rycynowego


21 lipca 2009

Olej rycynowy: skuteczny środek na przeczyszczenie i surowiec do produkcji bioplastików - termoplastycznych elastomerów, które z powodzeniem można wykorzystywać do produkcji odzieży i butów. Pierwsze modele obuwia z innowacyjnego tworzywa, wytworzonego na bazie oleju rycynowego oraz innych odnawialnych surowców naturalnych,  pojawią się na rynku jeszcze w tym roku.

Wyprodukuje je firma Mizuno.  Nowym elastomerom nadano nazwę Pebax®Rnew. Z tworzywa powstaną buty sportowe dla kobiet i mężczyzn. 

Buty z tworzywa z oleju rycynowego będą mogli kupić amatorzy gry w piłkę ręczną, rugby, koszykówkę, miłośnicy biegania oraz wielu innych dyscyplin sportowych, wymagających zaopatrzenia stóp w solidne “opakowanie”.  W bioplastikowych butach będą mogli nawet paradować narciarze na stoku.

źródło: ekoblogia.pl