reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Dzieci w Krynicy-Zdrój uczą się troski o naturę


17 lipca 2009

Akcja „...z natury segreguję!” już ruszyła. Dzieci zaczęły edukację ekologiczną dotyczącą recyklingu, a od 20 lipca w praktyce będą brały udział w selektywnej zbiórce odpadów opakowaniowych. Finał akcji odbędzie się 24 lipca na krynickim Deptaku.

Już od poniedziałku 20 lipca rusza główna część akcji - konkurs selektywnej zbiórki odpadów. Do czwartku 23 lipca, w godzinach od 10:00 do 14:00 przy Bulwarach Dietla dzieci będą mogły otrzymać żetony W Trosce o Naturę (WTONy) za każdy prawidłowo posegregowany worek odpadów. WTON to swoista „zielona” waluta, którą będzie można wymienić na atrakcyjne nagrody podczas finału 24 lipca br. Posegregowane podczas akcji odpady zbierze spółka Surpap specjalizująca się w recyklingu odpadów.

- Mamy nadzieję, że akcja „…z natury segreguję!” nie skończy się wraz z finałem. Chcielibyśmy, aby wiedza dotycząca ochrony środowiska, którą podczas wakacji zdobywają dzieci, była przez nie wykorzystywana na co dzień i przekazana rodzinom w miejscu zamieszkania. – mówi Katarzyna Owsianka, koordynator akcji, Polski System Recyklingu Organizacja Odzysku SA (PSR). – Dzięki tej akcji możemy pomóc lokalnej społeczności przy rozwiązywaniu problemu rosnącej liczby śmieci. –
dodaje.

W rozpoczętej 13 lipca akcji bierze udział dwanaście świetlic środowiskowych oraz drugie tyle ośrodków kolonijnych i wczasowych na terenie gminy Krynica-Zdrój. Dla dzieci i młodzieży są organizowane popołudniowe zajęcia, podczas których odbywają się animacje o tematyce ekologicznej oraz wykonywane są prace plastyczne i artystyczne. Edukacja poprzez zabawę inicjowana przez pracowników Polskiego Systemu Recyklingu jest podstawą akcji, która ma budować odpowiedzialność ekologiczną  wśród turystów i mieszkańców gminy.

Akcję zakończy festyn na krynickim Deptaku przy Pijalni Wody. Podczas niego nastąpi podsumowanie wydarzeń i odbiór atrakcyjnych nagród, których fundatorami są główny organizator PSR i partnerzy akcji: spółka Cechini Dystrybucja producent wód pod marką Muszyna oraz Uzdrowisko Krynica-Żegiestów producent Kryniczanki. Zdobyte WTONy dzieci będą mogły wymienić na sprzęt sportowy, elektroniczny i zabawki. Wielkiemu finałowi towarzyszyć będą zabawy i gry ruchowe, a także pokaz mody recyklingowej przygotowany przez dzieci. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych będą liczne konkursy z nagrodami, weryfikujące nabytą wiedzę o prawidłowej segregacji odpadów.

Organizatorem akcji „…z natury segreguję!” jest Polski System Recyklingu, a jej partnerami są Urząd Miasta Krynica Zdrój, spółka Cechini Dystrybucja, Uzdrowisko Krynica-Żegiestów oraz operator komunalny Surpap. Program akcji jest objęty patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji oraz Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji. Kolejne edycje akcji „…z natury segreguję!” odbędą się po wakacjach, najbliższa już we wrześniu w Kielcach.

źródło: wtrosceonature.com