reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Bambusowy rower od Firtha


16 lipca 2009

Colin Firth, angielski aktor znany w Polsce m.in. z filmu „Dziewczyna z perłą”, otworzył w Londynie ekologiczny sklep.

Ze swą żoną Livią Giuggioli pokazuje w nim i sprzedaje produkty i elementy wyposażenia wnętrz wykonane z całkowicie przetwarzalnych materiałów.

Są tu m.in.: bambusowy rower, którego elementy metalowe, jak łańcuch czy przerzutki, pochodzą z recyklingu; komputer, którego cała obudowa, klawiatura i myszka wykonane są z drewna; dywan z ekologicznych upraw bawełny farbowany bez używania chemikaliów; krzesło wyplecione z zużytych kabli .

W sklepie Firtha można też kupić ekologiczną żywność i baterie słoneczne oraz dowiedzieć się, w jaki sposób żyć na co dzień, by robić jak najmniej spustoszenia w środowisku naturalnym.

– Nie jestem ekologicznym bohaterem – zapewnia Firth. – Otworzyłem sklep, bo uważam to za dobry pomysł. Jeśli mam w tej materii cokolwiek do powiedzenia, to dlatego, że jestem jednym z winowajców: jako konsument ponoszę odpowiedzialność. Czuję się jednak finansowo na tyle uprzywilejowany, że mogę pomóc, zrobić coś, zaangażować się, zainwestować pieniądze.

Więcej o sklepie Firtha na stronie www.eco-age.com

źródło: Rzeczpospolita