reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Nowy portal na temat segregacji śmieci


15 lipca 2009

Spośród licznych inicjatyw, mających na celu promocję segregacji śmieci i wyrabianie w ludziach takiego nawyku, warto zwrócić uwagę na portal "Osobiście Segreguję", tworzony przez Ligę Ochrony Przyrody oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jego założyciele zdają sobie sprawę, że proekologiczne nawyki najlepiej wyrabiać u ludzi młodych, dlatego adresatami swego projektu uczynili głównie nauczycieli i uczniów.

Twórcy portalu pragną tworzyć bogatą w wiedzę platformę, promującą selektywną zbiórkę odpadów i wszelkie pozostałe zachowania prośrodowiskowe. Ze względu na wiek odbiorców  autorzy pomysłu dołożyli wszelkich starań, by treści zawarte na ich portalu były podawane w sposób przystępny, interaktywny i bogato zilustrowany materiałami multimedialnymi. A wiedza jaką można zdobyć na "Osobiście segreguję" jest dość rozległa - od podstawowych informacji o rodzajach odpadów, przez te poświęcone odzyskiwaniu surowców i ich unieszkodliwianiu, na prawodawstwie skończywszy.

Istotną częścią serwisu jest "E-Learning" czyli dział edukacyjny zawierający multimedialne materiały dla nauczycieli i uczniów. Z jego pomocą można przeprowadzić do ośmiu lekcji szkolnych poświęconych różnym aspektom segregacji odpadów i recyklingu. Dostęp do tych materiałów mają zarejestrowani nauczyciele oraz ich uczniowie. Warto odnotować, że treść działu edukacyjnego oraz udostępniane w nim materiały dydaktyczne opracowane zostały we współpracy z Zespołem Edukacji Środowiskowej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dodatkową zachętą dla nauczycieli jest to, że po przeprowadzeniu proponowanych lekcji oraz testów dla uczniów, mogą oni otrzymać certyfikat udziału w kursie "Edukacja odpadowa".

To właśnie nauczyciele w szczególności powinni zainteresować się portalem. Zamiast samym tworzyć od podstaw projekty lekcji poświęcone tak ważnemu tematowi jak działania ekologiczne, mogą oprzeć się na gotowych pomocach dydaktycznych. O rozwój świadomości dzieci i młodzieży warto zabiegać. Wszak nie od dziś wiadomo, że "czym skorupka za młodu nasiąknie...".

Z projektem można zapoznać się pod adresem: http://www.segreguje.org.pl/