reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Europa: 6 z 10 puszek odzyskanych


14 lipca 2009

W 2007 r. Europa osiągnęła 62% łącznego poziomu recyklingu dla aluminiowych puszek po napojach. To ponad 10% więcej niż w 2005 r. i oszczędność 300.000 ton gazów cieplarnianych.

Łączna konsumpcja aluminiowych puszek napojowych w Europie wzrosła z 28,3 mld szt. w 2006 r. do poziomu 32 mld szt. w 2007 r. Udział puszek wykonanych z metalicznego glinu osiągnął blisko 70% w całkowitej konsumpcji puszek napojowych.

Największy wzrost spożycia zanotowano w krajach skandynawskich oraz Europie Wschodniej. Spośród krajów „starej 15” wzrost odnotowały Francja, Hiszpania, Grecja i Niemcy.

Wyniki zostały opracowane przez specjalistów z Europejskiego Stowarzyszenia Aluminium (European Aluminium Association) z Brukseli.

W celu uzyskania dodatkowych informacji proszę kontaktować się z:
Maarten G. Labberton
Telefon: +32 2 775 63 19
E-mail: labberton@eaa.be
labberton@eaa.be 

źródło: Fundacja RECAL