reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Złocień nie chce bazy odpadów


09 lipca 2009

Krakowskie osiedle boi się zarazków i chorób. Sanepid jednak uspokaja, że nie ma zagrożenia.

Mieszkańcy krakowskich osiedli: Rybitwy, Przewóz i Złocień są przerażeni. Przy ul. Półłanki ma powstać baza przeładunkowa dla tzw. niebezpiecznych odpadów medycznych. Zwierzęce tkanki, zużyte materiały medyczne, odpadki przemysłu chemicznego z całej Polski będą tam gromadzone i przewożone do utylizacji. Inspek- torzy sanitarni przeczą jednak, by istniało zagrożenie.

Krystyna Jezierska ze Złocienia nie chce bazy. - Przecież tuż obok jest największy w Krakowie plac handlowy z żywnością i hurtownia nabiału, w której zaopatruje się całe miasto! - mówi. Zwraca uwagę, że w okolicy jest dużo dzikich zwierząt, gryzoni. - Mogą uszkodzić worki, w których przechowywane będą odpady i roznieść zarazki - mówi.

Mieszkańcy są zirytowani, bo - jak twierdzą - w rejonie ich osiedli jest już wiele uciążliwych miejsc, m.in. garbarnia, plac targowy, giełda samochodowa. Złożyli więc w magistracie swoje uwagi, krytyczne dla budowy bazy. - Po co gromadzić odpady, jeśli można je zawieźć prosto do spalarni? - pyta Małgorzata Włodarczyk, wiceprezes stowarzyszenia "Partycypuj".

- Baza będzie służyć tylko interesom inwestora - mówi. - A miejsce, w którym ma powstać, znajduje się na terenach zalewowych, blisko zakładów pracy i domów. 

źródło: Polska Gazeta Krakowska