reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Ursynów walczy z MPO o sortownię śmieci


09 lipca 2009

Burmistrz i radni Ursynowa stają murem za swoimi mieszkańcami. Nie chcą utworzenia zakładu MPO przy ulicy Pląsy. Rada dzielnicy przegłosowała uchwałę, w której odrzuca możliwość składowania odpadów na terenie Ursynowa.

Na polach przy ul. Pląsy Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania chce zorganizować punkt odbioru i segregacji śmieci. Mieszkańcy Ursynowa napisali w tej sprawie list protestacyjny i w dwa dni zebrali pod nim ponad 850 podpisów. Pismo wysłali do prezydent miasta. O ich proteście informowaliśmy jako pierwsi. Decyzja w sprawie budowy zakładu ma być podjęta jeszcze w lipcu.

Teraz mieszkańców swoją uchwałą wsparli ursynowscy radni. - Gramy do jednej bramki - mówi rzecznik dzielnicy Barbara Mąkosa-Stępkowska.

- Mają tu powstać m.in. domy, osiedla czy obiekty sportowe, nie ma tu miejsca na oczyszczalnię - wyjaśnia stanowisko rady Leszek Lenarczyk z Klubu Radnych Nasz Ursynów. - Poza tym w pobliżu jest około 30 oczek wodnych oraz Las Kabacki - dodaje. Mieszkańcy i radni boją się zanieczyszczeń.

Joanna Mroczek twierdzi, że zakład nie byłby kłopotliwy dla mieszkańców Ursynowa.

- Jeśli na Pląsach miałby powstać zakład MPO, spełniałby wszelkie przepisy prawa budowlanego, ochrony środowiska oraz warunki sanitarno-epidemiologiczne - mówi Mroczek. - Dojazd odbywałby się przez ul. Poleczki i Osmańską, a nie przez ul. Pląsy, jak obawiają się mieszkańcy - dodaje.

Rzecznika zaznaczyła, że zakład miałby odbierać odpady komunalne od mieszkańców, segregować je i utylizować poza bazą. - Nie będzie tu składowiska niebezpiecznych odpadów ani spalarni - zapewnia.

Ostatnie zdanie należy do Ratusza. O tym, czy zakład powstanie przy ulicy Pląsy przesądzić może ostatecznie decyzja środowiskowa wydana przez Miejskie Biura Ochrony Środowiska.

- Jako dzielnica od początku byliśmy przeciwni postawieniu zakładu w tym miejscu - zapewnia rzeczniczka Ursynowa Barbara Mąkosa-Stępkowska. - To inwestycja miasta, nie jesteśmy stroną w tym sporze, ale mamy nadzieję, że tak silny sprzeciw spotka się z odzewem władz - dodaje. 

źródło: polskatimes.pl