reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Nad Bałtykiem rusza kampania "Czyste plaże"


08 lipca 2009

Na nadbałtyckich plażach rozpoczyna się już dziesiąta edycja kampanii "Czyste plaże", organizowanej przez fundację Recal, która będzie prowadzić akcję zbierania aluminiowych puszek, a także edukacji ekologicznej.

Kampania "Czyste Plaże" skierowana jest do wszystkich, którzy spędzać będą wakacje na plażach Bałtyku od lipca do początku września. Docelową grupą są jednak dzieci i młodzież. Chcemy w nich wyrabiać nawyk segregowania odpadów i pozyskiwania cennych surowców wtórnych - powiedział Artur Łobocki z zarządu fundacji.

Dodał, że w tym roku w planach jest przeprowadzenie co najmniej 300 warsztatów dla wypoczywających nad morzem kolonistów i obozowiczów. Przewidywana liczba ich uczestników to około 12-14 tys. dzieci i młodzieży. "Będziemy na nich przedstawiać zasady selektywnej zbiórki odpadów. Uzupełnieniem zajęć będzie zbiórka pustych puszek po napojach na plażach. Zebrany surowiec trafi do punktów skupu" - powiedział.

"W zeszłym roku tylko same dzieci z kolonii biorące udział w akcji zebrały ponad 50 tys. puszek - prawie tonę aluminium, a do punktów skupu z nami współpracujących trafiło 360 ton cennego metalu" - powiedział Łobocki. W tym sezonie nieformalną Koalicję Czystych Plaż obok Fundacji Recal tworzą samorządy m.in.: Gdyni, Jastarni, Władysławowa, Krokowej, Ustki, Rewala, Dziwnowa, Międzyzdrojów i Świnoujścia. Przyłączyły się także Słowiński Park Narodowy, Woliński Park Narodowy i Nadmorski Park Krajobrazowy - razem 18 podmiotów.

Fundacja Recal przygotowała plakaty i kartki pocztowe promujące kampanię. Trafią one m.in. na kempingi, do sklepów i barów, na słupy ogłoszeniowe we wszystkich gminach uczestniczących w akcji. Rozdawane też będą specjalne worki na puszki i magnesy służące do odróżniania przedmiotów aluminiowych od stalowych. Kartki pocztowe dodatkowo zawierają dokładne adresy punktów skupu surowców wtórnych leżących w pasie wybrzeża Bałtyku.

Na potrzeby kampanii przygotowano 3,5 tys. plakatów i 24 tys. kartek pocztowych oraz 15 tys. worków na puszki oraz liczne gadżety będące nagrodami dla dzieci. W tym roku kampania realizowana jest w pięciu regionach atrakcyjnych turystycznie. Oprócz wybrzeża Bałtyku są to: Beskidy, Mazury, Bieszczady oraz Sudety.

Chętni do wzięcia udziału w akcji mogą uzyskać informacje pod bezpłatnym numerem tel. 0 800 100 205. Wakacyjne kampanie edukacji recyklingowej są współfinansowane w ponad 50 proc. ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pozostałą część finansuje Fundacja Recal, Recan Organizacja Odzysku SA i samorządy gmin. Fundacja Recal została powołana w 1995 roku przez jednego z producentów puszek aluminiowych, firmę Continental Can Polska oraz światowe koncerny aluminiowe.

źródło: Gazeta Prawna