reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Składają komisję do nadzorowania spalarni


07 lipca 2009

Kształtuje się skład komisji społecznej, która dzięki podpisanej przez prezydenta Krakowa umowie społecznej z mieszkańcami Nowej Huty będzie mogła patrzeć na ręce wykonawcom inwestycji.

Minął już miesiąc od czasu, gdy prezydent Jacek Majchrowski oraz kilku dyrektorów miejskich spółek tworzących Krakowski Holding Komunalny (będzie odpowiadał za inwestycję) podpisało deklarację umowy społecznej w sprawie budowy spalarni odpadów w Mogile. Dokument to gwarancja dana przez prezydenta mieszkańcom Nowej Huty, że w ciągu najbliższych czterech lat w ich dzielnicy będzie zrealizowany pakiet inwestycji, które zrekompensują uciążliwości związane z istnieniem spalarni. Drugie istotne zobowiązanie prezydenta dotyczyło utworzenia zespołu społecznego nadzorującego legalność realizacji inwestycji oraz terminowość realizacji inwestycji kompensacyjnych.

W skład komisji mają wchodzić przedstawiciele magistratu, rady dzielnicy oraz stowarzyszeń, które negocjowały kształt porozumienia. Na razie swoich przedstawicieli rekomendowała już rada dzielnicy XVIII. W pracach komisji mają brać udział ci sami ludzie, którzy negocjowali kształt umowy i listę inwestycji kompensacyjnych; wśród nich m.in: Alicja Pęgiel, Józef Krężołek, Edward Porębski (szef dzielnicy), Tomasz Urynowicz.

Wciąż kształtuje się lista nazwisk, które mają reprezentować stronę społeczną. Z pewnością znajdą się na niej członkowie nowohuckich stowarzyszeń, które godziły się na spalarnię. Na giełdzie nazwisk pojawił się jednak również Daniel Bednarek z Zielonej Mogiły. Jest przeciwnikiem budowy spalarni śmieci, bo uważa, że Kraków może wprowadzić bezpieczniejsze i czystsze rozwiązania. Ludzie proponujący go do komisji są przekonani, że właśnie z tego powodu wyłuska każdą próbę ominięcia zobowiązań dotyczących dotrzymania wyśrubowanych wymogów ekologicznych i czystości powietrza.

źródło: Gazeta Wyborcza