reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Szkolny mundurek z recyklingu


07 lipca 2009

Sieć sklepów Marks&Spencer właśnie zaczęła sprzedawać mundurki szkolne. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie były one zrobione z przetworzonych śmieci.

Do wyprodukowania elementów szkolnego mundurka: blezerów, spódnic i spodni sprzedawanych sieci brytyjskich sklepów wykorzystano plastikowe butelki. Zostały one umyte, rozdrobnione i stopione. Następnie w procesie rafinacji zamieniły się w poliester, z którego stworzono tkaninę na ubrania. Buty natomiast zrobiono ze skrawków wyprawionej skóry, które normalnie wylądowałyby na śmietnisku.

Skad tak oryginalny pomysł na szkolne mundurki? Rzecznik pracowy M&S wyjaśnia, że kampania jego firmy ma głębsze przesłanie, które ma przyświecać zarówno rodzicom, jak i ich dzieciom. "Wszyscy musimy pamiętać, że recykling pomaga zachowywać na dłużej naturalne bogactwa naszej planety i ochrania środowisko dla przyszłych pokoleń, nasz akcja ma o tym przypomnieć" - mówi rzecznik.

Okazuje się, że M&S rozpoczął zupełnie nowy trend i już niedługo może mieć wręcz konkurencję. Już niedługo z podobną akcją ma ruszyć sieć odzieżowa dla dzieci i młodzieży Primark. Ich ubrania mają pochodzić ze sklejonych opakowań po chipsach.

źródło: Dziennik