reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Bydgoski Ratusz idzie na wojnę


06 lipca 2009

Ratusz wypowiada wojnę firmom wywożącym śmieci. - Ostatnie podwyżki cen są nieuzasadnione - grzmią urzędnicy i żądają ich cofnięcia. A jak nie - założą własną spółkę.

Od dwóch dni bydgoszczanie płacą o 50-60 gr więcej za wywóz zawartości standardowego, 120-litrowego śmietnika. Firmy zajmujące się tym twierdzą, że musiały zareagować podwyżkami w odpowiedzi na decyzję Urzędu Miasta, który chce więcej pieniędzy za składowanie odpadów. - Firmy śmieciowe i tak zarabiają bardzo dobrze i nie ma uzasadnienia, aby mieszkańcy płacili więcej - mówi prezydent Konstanty Dombrowicz. - Dlatego zawiadamiam Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta, aby sprawdził, czy nie działają wbrew interesowi bydgoszczan.

Ratusz zagroził, że jeśli przedsiębiorcy nie wycofają się z podwyżek, miasto stworzy spółkę komunalną zajmującą się wywozem śmieci. - Z atrakcyjnymi, realnymi cenami - zapowiada Janusz Bordewicz, zastępca dyrektora wydziału gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. - Wiem, że poniesiemy spore koszty zakupu pojazdów i pojemników, ale warto to zrobić, jeśli rozwiązanie będzie korzystne dla mieszkańców.

Urzędnicy przekonują, że firmy śmieciowe, których w Bydgoszczy jest dwanaście, już wynagrodziły sobie koszty większych opłat i to z nawiązką w styczniu. Wówczas wykorzystały podwyżkę opłaty marszałkowskiej, którą ustala samorząd województwa. Marszałek podniósł ją o ok. 25 zł za tonę śmieci, a w naszym mieście podwyżki za odbiór odpadów wyniosły średnio aż o 137 zł za tonę. - To nie była podwyżka adekwatna do ponoszonych kosztów - stwierdza Bordewicz.

Przedstawiciele największego bydgoskiego odbiorcy śmieci nie kryją irytacji zarzutami ratusza. Przekonują, że gdyby nie podwyższyli cen, to musieliby dopłacać do interesu. - Dziwi nas, że przedstawiciele ratusza tak doskonale znają ekonomiczne uwarunkowania naszej firmy - oburza się Bożena Pawlak, rzecznik firmy Remondis. - Remonty czy kupno samochodów, pojemników, utrzymanie majątku - to wszystko kosztuje. Obecna podwyżka nie wzięła się z niczego. Przecież decyzję o zwiększeniu opłat za składowanie śmieci podjęła rada miasta.

Firmy nie przejęły się groźbami ratusza i już zapowiadają kolejne podwyżki cen. - Mamy informację, że wraz z nowym rokiem można spodziewać się kolejnego wzrostu opłaty marszałkowskiej. Na taką decyzję na pewno będziemy musieli zareagować podwyżką cen za nasze usługi - wyjaśnia Beata Lewandowska, kierownik działu usług firmy Corimp.

źródło: Gazeta Wyborcza