reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Bemowo posprząta po psach odkurzaczem


06 lipca 2009

Warszawiaków trudno przekonać do używania torebek na psie odchody. Bemowo postanowiło, że zainwestuje w specjalne odkurzacze.

Jeśli na spacerze z psem na jednym z bemowskich osiedli spotkamy człowieka z dziwną maszyną na plecach, nie wpadajmy w panikę. To tylko odkurzacz wciągający psie kupy. Maszyna działa jak normalny odkurzacz.

Silnik i plastikowy kosz na odpady zakłada się na plecy. Szeroka rura zassie psie nieczystości. Siłę zasysania reguluje trzymany w ręku pilot. Odkurzaczowi nie oprą się też papierki i pety.

Dziewięć takich urządzeń czeka już w magazynie urzędu dzielnicy. Jeszcze w lipcu trafią do spółdzielni mieszkaniowych: większość dostanie SM Wola, część SM Górczewska. Dzielni-ca nie wyklucza obdarowania mniejszych osiedli.

– Problem psich kup występuje właśnie na osiedlach, a nie na terenach podległych miastu. Nie mamy nawet jak ich sprzątać – tłumaczy Krzysztof Zygrzak, rzecznik Bemowa. – Dlatego lepiej dać odkurzacze spółdzielniom i zobowiązać je do sprzątania.

Wynajęcie maszyn na dwa lata kosztuje niecałe 100 tys. zł. Koszty paliwa i pensje dla sprzątaczy pokryją spółdzielnie. – Liczymy też na efekt psychologiczny: ludzie zobaczą, że ktoś chodzi z odkurzaczem na plecach, ciężko pracuje. Przyzwyczają się, że jest czysto.

Może zaczną sami sprzątać po swoich psach – mówi Zygrzak. Miejskie Biuro Ochrony Środowiska twierdzi, że kupienie odkurzaczy dla całej Warszawy jest za drogie i zainwestowało w milion papierowych torebek. Białołęka zaś właśnie testuje jeżdżący odkurzacz.

źródło: Życie Warszawy