reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Setki nowych koszy na śmieci w Poznaniu


29 czerwca 2009

Zarząd Dróg Miejskich do końca września chce w Poznaniu postawić 700 nowych koszy na śmieci. Część stanie w nowych miejscach, a reszta zastąpi stare i zniszczone kosze.

Niemal co roku Zarząd Dróg Miejskich ogłasza przetarg na dostawę koszy na śmieci. - W tym roku potrzebujemy 700 koszy. Nie ma szczególnych wymagań. Wystarczy, że startujący w przetargu zaproponują kosze na śmieci w odpowiedniej kolorystyce, z wymaganą pojemnością i haczykami na worki - tłumaczy Tomasz Libich, specjalista ds. publicznych ZDM.

O lokalizacji nowych koszy zadecydują między innymi Rady Osiedli, które zgłaszają do ZDM-u miejsca, w których takich pojemników brakuje. - Pomaga nam też policja i straż miejska - dodaje Libich.

Niektóre kosze zostaną więc umieszczone w nowych miejscach, ale część będzie musiała zastąpić stare i zniszczone kubły.

Dodatkowym problem są właściciele sklepów i barów z fast foodami. - Mało kto wie, że oni mają obowiązek lokowania przy swoich punktach sprzedaży pojemników na śmieci. Niestety wielu właścicieli nie stosuje się do tego przepisu - mówi Tomasz Libich. W takich przypadkach interweniuje straż miejska.

Często jednak kosze muszą zostać ustawiane przez ZDM, bo właściciele za nic mają sobie obowiązujące prawo.

źródło: mmpoznan.pl