reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Biustonosz do recyklingu


24 czerwca 2009

Znudził ci się twój stary biustonosz? Nie wyrzucaj go do śmieci! W Wielkiej Brytanii możesz wrzucić go do specjalnego pojemnika i w ten sposób nie tylko promować recykling, ale także pomóc w walce z rakiem piersi.

W kilkunastu miejscach w Wielkiej Brytanii stanęły różowe pojemniki do sortowania śmieci. Ale wrzucane do nich rzeczy są szczególne - muszą to być wyłącznie biustonosze. 

Część z nich trafi do kobiet w krajach rozwijających się, inne zostaną przetworzone, a pieniądze z recyklingu zasilą fundusz kampanii walczącej z rakiem piersi. W projekcie nie chodzi tylko o zmniejszenie liczby wyrzucanych ubrań, ale o promowanie recyklingu.

Biustonosze muszą być uprane i zapakowane w plastikowe torebki.

Inicjatywę popierają także brytyjscy posłowie. - Biustonosze są bardzo trudne do przetworzenia. Ta kampania pozwala nie tylko na recykling bielizny, ale także stwarza nowe miejsca pracy i pomaga zaoszczędzić na składowaniu odpadów - mówi Adrian Bailey z angielskiej Izby Gmin.

źródło: tvn24.pl