reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W San Francisco kompostowanie obowiązkowe


23 czerwca 2009

Śmieciarze w San Francisco będą wkrótce mieli więcej pracy. W tym tygodniu władze miasta uchwaliły najsurowsze w całych Stanach Zjednoczonych przepisy, które wymagają, by mieszkańcy sortowali śmieci i osobno gromadzili resztki nadające się na kompost.

Przepisy nakazują osobne gromadzenie resztek żywności, od skórek po bananach po fusy z kawy, które rozkładając się, wydzielają metan - gaz o silnym działaniu cieplarnianym. Mają one odtąd być przerabiane na kompost dla okalających San Francisco gospodarstw rolnych i winnic. Miasto chce wyeliminować do 2020 roku wyrzucanie resztek kompostowych na wysypiska.

W wielu amerykańskich miastach, m.in. Pittsburghu i San Diego, wymaga się, by mieszkańcy poddawali recyklingowi śmieci ogrodowe, ale nie dotyczy to odpadków kuchennych. W Seattle z kolei gospodarstwa domowe muszą wrzucać resztki jedzenia do pojemników na kompost lub korzystać z innego systemu kompostowania odpadków, ale za zaniechania nie ma grzywien.

Śmieciarze San Francisco nie będą przetrząsać czyichś śmieci, ale jeśli zauważą przy opróżnianiu pojemników, że są niewłaściwie posortowane, zostawią ich właścicielowi przypomnienie o zasadach. Do końca przyszłego roku obowiązuje w San Francisco moratorium na stosowanie kary grzywny za niewłaściwe sortowanie śmieci, które wejdą w życie od 2011 roku. Dla indywidualnych gospodarstw i małych firm będą sięgały 100 dolarów. Natomiast firmy, które nie zastosują właściwych pojemników, karane będą grzywnami w wys. 500 dolarów.

źródło: PAP - Nauka w Polsce