reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Nowy numer "Recyklingu"


22 czerwca 2009


W czerwcowym wydaniu „Recyklingu” w opracowanym raporcie skupiono się na instalacjach do kompostowania odpadów z terenów zieleni i tych organicznych zebranych selektywnie. Jakie wnioski z tego płyną? Pomimo zobligowania Polski unijnymi przepisami do redukcji składowania odpadów, m.in. tych ulegających biodegradacji, uzyskane dane nie napawają optymizmem odnośnie stopnia realizacji planów. Według sprawozdania w 2004 r. na składowiska trafiło ok. 4 mln Mg odpadów komunalnych ulegających biodegradacji, co w odniesieniu do wielkości bazowej z 1995 r. daje ok. 91%. Zdaniem dr. Bolesława Maksymowicza określić to można jako stan dramatyczny.

A ustawa z 27 kwietnia 2001 r. o odpadach nakłada na samorządy terytorialne obowiązek zapewnienia warunków funkcjonowania systemu selektywnego zbierania i odbierania odpadów komunalnych, aby do 2010 r. umożliwić ograniczenie składowania odpadów komunalnych ulegających biodegradacji do 75% ilości odpadów wytworzonych w 1995 r.!

Ciekawe oblicze odpadów ukazali artyści tworzący krakowską grupę „Makultura”. Z makulatury stworzyli oryginalne i funkcjonalne przedmioty codziennego użytku np. siedziska oraz estetyczne pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów.

Ponadto w „Recyklingu” można zapoznać się z nowymi prawami i obowiązkami, które niesie uchwalona 24 kwietnia br. ustawa o bateriach i akumulatorach (DzU z 2009 r., nr 79, poz. 666 ).