reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Konferencja nt. otrzymywania energii z odpadów


22 czerwca 2009

W poniedziałek, 15 czerwca br., w siedzibie Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie, odbyła się Konferencja pt. „Energia odnawialna – termiczne wykorzystanie odpadów w warunkach krajowych”.

Organizatorem przedsięwzięcia był Komitet Ochrony Środowiska Krajowej Izby Gospodarczej, Polski System Recyklingu Organizacja Odzysku SA oraz Fundacja Plastics Europe, zaś patronat nad całym wydarzeniem objął Minister Środowiska. W konferencji udział wzięli przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, biznesu, organizacji pozarządowych oraz naukowcy.

Konferencja poświęcona efektywnemu gospodarowaniu odpadami była okazją do wymiany poglądów i wypracowania stanowiska w sprawie koniecznych zmian w gospodarce odpadami w Polsce. Stwierdzono, że nie ma już czasu na dalsze zwlekanie z podjęciem konkretnych decyzji i działań, gdyż może to kosztować kraj utratę celowej pomocy Unii Europejskiej nawet w wysokości 3 mld euro. Eksperci wskazali na realne możliwości wykorzystania odpadów w procesie spalania i współspalania w warunkach polskich.

Podczas konferencji eksperci i przedstawiciele środowisk związanych z gospodarka odpadami wskazali na opóźnienia w dziedzinie krajowej gospodarki odpadami i możliwe skutki w najbliższej przyszłości. Polska nie ma już czasu na dalsze zwlekanie z podjęciem konkretnych decyzji i działań, ponieważ może to kosztować kraj utratę celowej pomocy Unii Europejskiej nawet w wysokości 3 mld euro. Eksperci wskazali na konieczność i realne możliwości wykorzystania odpadów w procesie spalania i współspalania w najbliższych latach. Uczestnicy konferencji sygnalizowali również potrzebę szerszego włączania społeczeństwa w odpowiedzialność za gospodarowanie odpadami, w tym rzetelną politykę informacyjną.

- Konferencja podsumowała stan krajowej gospodarki odpadami i ważne problemy do pilnego rozwiązania. Opóźnienia w tej dziedzinie sięgają obecnie 10 - 12 lat, a koszty dalszego braku konkretnych działań mogą zamknąć się kwotą kilku miliardów euro. Obecnie brakuje woli politycznej do podjęcia niezbędnych decyzji w sprawie systemu gospodarki odpadami w Polsce. Nie ma także rzeczowego dialogu na temat termicznego przekształcania i wykorzystania odpadów. Polska jest w ogonie Europy jeśli chodzi o stosowanie odpadów jako źródła energii, pomimo, że są dostępne technologie i środki unijne na ten cel – mówi Krzysztof Kawczyński,  Prezes Polskiego Systemu Recyklingu Organizacji Odzysku S.A. – To nie ekolodzy, a unikanie otwartego dialogu i brak determinacji w podejmowaniu niezbędnych decyzji są przyczyną braku efektów – dodał. 

 

źródło: komunalny.pl