reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Rośliny za odpady


19 czerwca 2009

Przez cały weekend na parkingu przed CH Auchan Sosnowiec potrwa selektywna zbiórka odpadów opakowaniowych. Za zebrany papier, szkło i plastik klienci otrzymają bony na zakupy produktów ekologicznych i roślin. Jednocześnie organizacja Rekopol przeprowadzi kampanię informacyjną połączoną z licznymi konkursami.

Zbiórka odpadów rozpocznie się w piątek 19 czerwca o godz. 16.00. Posegregowane śmieci będą ważone i wymieniane na punkty rabatowe do wykorzystania w dziale Ogród. Dodatkowo, za udzielenie odpowiedzi na proste pytania związane z ochroną środowiska wszyscy będą mogli wziąć udział w losowaniu roweru górskiego. Nagrody i upominki zostały specjalnie dobrane, tak, aby umożliwiać mieszkańcom Sosnowca zmniejszanie ich odcisku węglowego. Będą ich o tym informować przedstawiciele organizacji odzysku Rekopol.

Rekopol to firma realizująca obowiązki przedsiębiorców w zakresie odzysku i recyklingu odpadów opakowaniowych. Od kilku lat organizuje ona działania promujące ochronę środowiska, a w szczególności segregację odpadów – między innymi festyny ekologiczne, dni recyklingu, programy edukacyjne. W Sosnowcu Rekopol przeprowadzi konkursy wiedzy i zabawy propagujące troskę o przyrodę np. konkurs „Bądź fantastik – zgniataj plastik!”

Michał Mikołajczyk - menadżer ds. komunikacji marketingowej Rekopolu alarmuje: Śmiecimy każdego dnia – w domu, w pracy, w szkole, na urlopie. Jemy, pijemy, pracujemy – pojawiają się puste butelki, słoiki kartonowe pudełka. Koniecznym jest śmiecenie z głową, czyli segregacja odpadów „u źródła” Tylko w tym roku w Polsce pojawi się około 3.700 tys. ton odpadów opakowaniowych. Sprasowane i zbelowane, zapakowane na ciężarówki o ładowności 20 ton stworzyłyby linię o długości około 3.500 km!

Dla porównania dodaje, że kiedy Polska selektywnie pozyskuje jedynie 4kg odpadów na mieszkańca, Czesi zbierają ich 39 kg, a Niemcy 76 kg.

Zbiórka odpadów w Sosnowcu zakończy się losowaniem nagrody głównej w niedzielę 21 czerwca o godz. 15.00. Będzie ona kolejnym elementem działań zrównoważonego rozwoju przygotowanych z okazji 10 urodzin hipermarketu. Wcześniej, wraz z fundacją Nasza Ziemia, sklep otworzył Zielony Przystanek Auchan, wprowadził mebel na odpady, torby wielokrotnego użytku oraz rozszerzył ofertę produktów energooszczędnych i ekologicznych.