Reklama:
Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.
spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew
Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
Aktualności
- Wkładajmy więcej energii w OZE
- Odpadowa konferencja - online!
- Teatr z odpadów
- Śmieci w lesie
- Odpady do spalarni
- Wraki po europejsku
- Forum "Dobre praktyki w gospodarce odpadami"
- Konferencja podsumowująca projekt "EKON-u"
- Rozstrzygnięcie konkursu edukacyjnego dla szkół!
- Polska w obliczu pozwów KE
- Za śmieci do więzienia?
- Apel ekoobywatela
Ankieta
Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?pozostałe ankiety
Dobre rady na elektroodpady
W finałach pierwszej edycji konkursu dla gimnazjów „Dobre rady na elektroodpady” wystartowało trzydzieści gimnazjów z całej Polski. W ciągu trzech miesięcy zespoły realizowały zadania konkursowe, których finałem były zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
„Dobre rady na elektroodpady” to kampania edukacyjna skierowana do uczniów gimnazjów z całej Polski. Jej celem jest propagowanie praktycznej wiedzy na temat zasad postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym (ZSEE), możliwości prowadzenia selektywnego zbierania elektrośmieci, a także na temat wpływu substancji szkodliwych stosowanych w sprzęcie na środowisko i zdrowie ludzi.
-Działania edukacyjne skierowane do całego społeczeństwa są o tyle ważne, że stale większość z nas nie oddaje zużytego sprzętu do punktów zbiórki, tylko wywozi go np. do domku letniskowego, bądź chowa do piwnicy - mówi Gabriela Leszczyńska Prezes Auraeko Organizacji Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego. - Takie stanowisko sprawia, że ciągle jest nam trudno osiągnąć nałożony przez UE poziom zbierania w skali roku na mieszkańca – czyli 4 kg, co w skali kraju daje wartość152 560 ton. Jak podaje Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, w 2007 r. zebrano zaledwie 0,71 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na mieszkańca (w sumie ok. 27 tys. ton).
Na przełomie stycznia i lutego wysłane zostały informacje o projekcie oraz zaproszenia do tysiąca polskich gimnazjów. Finalnie zostało wyłonionych trzydzieści zespołów z całego kraju. Celem każdej z grup biorących udział w akcji było przeprowadzenie tak skutecznej kampanii edukacji ekologicznej w swojej szkole, aby zebrać jak największą ilość ZSEE. Stworzony program zakładał wykorzystanie takich metod, w których uczniowie będą mogli nie tylko zrealizować zadania, ale również nabyć nowe umiejętności organizowania i aktywowania lokalnych społeczności do działania na rzecz poprawy i ochrony jakości środowiska.
Zbiórki przeprowadzone w szkołach pozwoliły łącznie zgromadzić ponad 76 ton ZSEE, zaś najbardziej prężna szkoła zebrała 13 ton elektrośmieci. Uroczysty finał akcji będzie miał miejsce dzisiaj w warszawskim kinie Cinema Park na Bemowie.
źródło: komunalny.pl