reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Dobre rady na elektroodpady


16 czerwca 2009

W finałach pierwszej edycji konkursu dla gimnazjów „Dobre rady na elektroodpady” wystartowało trzydzieści gimnazjów z całej Polski. W ciągu trzech miesięcy zespoły realizowały zadania konkursowe, których finałem były zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

„Dobre rady na elektroodpady” to kampania edukacyjna skierowana do uczniów gimnazjów z całej Polski. Jej celem jest propagowanie praktycznej wiedzy na temat zasad postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym (ZSEE), możliwości prowadzenia selektywnego zbierania elektrośmieci, a także na temat wpływu substancji szkodliwych stosowanych w sprzęcie na środowisko i zdrowie ludzi.

-Działania edukacyjne skierowane do całego społeczeństwa są o tyle ważne, że stale większość z nas nie oddaje zużytego sprzętu do punktów zbiórki, tylko wywozi go np. do domku letniskowego, bądź chowa do piwnicy - mówi Gabriela Leszczyńska Prezes Auraeko Organizacji Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego. - Takie stanowisko sprawia, że ciągle jest nam trudno osiągnąć nałożony przez UE poziom zbierania w skali roku na mieszkańca – czyli 4 kg, co w skali kraju daje wartość152 560 ton. Jak podaje Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, w 2007 r. zebrano zaledwie 0,71 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na mieszkańca (w sumie ok. 27 tys. ton).

Na przełomie stycznia i lutego wysłane zostały informacje o projekcie oraz zaproszenia do tysiąca polskich gimnazjów. Finalnie zostało wyłonionych trzydzieści zespołów z całego kraju. Celem każdej z grup biorących udział w akcji było przeprowadzenie tak skutecznej kampanii edukacji ekologicznej w swojej szkole, aby zebrać jak największą ilość ZSEE. Stworzony program zakładał wykorzystanie takich metod, w których uczniowie będą mogli nie tylko zrealizować zadania, ale również nabyć nowe umiejętności organizowania i aktywowania lokalnych społeczności do działania na rzecz poprawy i ochrony jakości środowiska.

Zbiórki przeprowadzone w szkołach pozwoliły łącznie zgromadzić ponad 76 ton ZSEE, zaś najbardziej prężna szkoła zebrała 13 ton elektrośmieci. Uroczysty finał akcji będzie miał miejsce dzisiaj w warszawskim kinie Cinema Park na Bemowie.

źródło: komunalny.pl