reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Nielegalna utylizacja odpadów


15 czerwca 2009

Amerykańska agencja ds. ochrony środowiska (EPA - Environmental Protection Agency) złożyła skargę na EarthEcycle, firmę unieszkodliwiającą e-odpady.

EarthEcycle zbierała odpady podczas wydarzeń organizowanych przez organizacje pozarządowe w Pittsburgu i innych miastach. Właściciel firmy Jeffrey Nixon zapewniał, że zebrane odpady zostaną poddane recyklingowi lokalnie.

Tymczasem organizacja strażnicza Basel Action Network (BAN) wykryła 7 kontenerów firmy z zebranymi odpadami w drodze do Hong Kongu i Afryki Południowej.  Po ujawnieniu tych informacji przez BAN, właściciel firmy przekonywał lokalne media, że nic takiego się nie stało.

W wyniku śledztwa BAN, EPA wniosła skargę wyliczającą 7 naruszeń związanych z nielegalną utylizacją i eksportem niebezpiecznych odpadów.

Odpady elektroniczne należą do kategorii wysoce niebezpiecznych odpadów. Mimo to firmy, łamiąc prawo, eksportują je do krajów rozwijających się. BAN ocenia, że 80% e-odpadów oddawanych do firm recyklingowych w USA i Kanadzie nie jest poddawanych recyklingowi na kontynencie, ale szybko eksportowanych zagranicę, co ułatwia brak odpowiednich uregulowań oraz mechanizmów przestrzegania istniejących. Dlatego BAN wspólnie z  Electronics TakeBack Coalition (ETBC) lobbuje na rzecz krajowej regulacji, która by zakazywała eksportu e-odpadów do krajów rozwijających się, podobnie jak ma to miejsce w Unii Europejskiej.

źródło: komunalny.pl