Reklama:
Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.
spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew
Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
Aktualności
- Wkładajmy więcej energii w OZE
- Odpadowa konferencja - online!
- Teatr z odpadów
- Śmieci w lesie
- Odpady do spalarni
- Wraki po europejsku
- Forum "Dobre praktyki w gospodarce odpadami"
- Konferencja podsumowująca projekt "EKON-u"
- Rozstrzygnięcie konkursu edukacyjnego dla szkół!
- Polska w obliczu pozwów KE
- Za śmieci do więzienia?
- Apel ekoobywatela
Ankieta
Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?pozostałe ankiety
Nielegalna utylizacja odpadów
Amerykańska agencja ds. ochrony środowiska (EPA - Environmental Protection Agency) złożyła skargę na EarthEcycle, firmę unieszkodliwiającą e-odpady.
EarthEcycle zbierała odpady podczas wydarzeń organizowanych przez organizacje pozarządowe w Pittsburgu i innych miastach. Właściciel firmy Jeffrey Nixon zapewniał, że zebrane odpady zostaną poddane recyklingowi lokalnie.
Tymczasem organizacja strażnicza Basel Action Network (BAN) wykryła 7 kontenerów firmy z zebranymi odpadami w drodze do Hong Kongu i Afryki Południowej. Po ujawnieniu tych informacji przez BAN, właściciel firmy przekonywał lokalne media, że nic takiego się nie stało.
W wyniku śledztwa BAN, EPA wniosła skargę wyliczającą 7 naruszeń związanych z nielegalną utylizacją i eksportem niebezpiecznych odpadów.
Odpady elektroniczne należą do kategorii wysoce niebezpiecznych odpadów. Mimo to firmy, łamiąc prawo, eksportują je do krajów rozwijających się. BAN ocenia, że 80% e-odpadów oddawanych do firm recyklingowych w USA i Kanadzie nie jest poddawanych recyklingowi na kontynencie, ale szybko eksportowanych zagranicę, co ułatwia brak odpowiednich uregulowań oraz mechanizmów przestrzegania istniejących. Dlatego BAN wspólnie z Electronics TakeBack Coalition (ETBC) lobbuje na rzecz krajowej regulacji, która by zakazywała eksportu e-odpadów do krajów rozwijających się, podobnie jak ma to miejsce w Unii Europejskiej.
źródło: komunalny.pl