reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Pogotowie czystości w Inowrocławiu


15 czerwca 2009

Powołanie „Pogotowia czystości” stanowi uzupełnienie i doprecyzowanie, zgodnie ze stosownym powierzeniem przez Miasto, zadań Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w zakresie wykonywania usług utrzymania czystości i porządku  oraz zieleni miejskiej i zadrzewień.

„Pogotowie”, powołane przez Prezydenta Miasta Inowrocławia, zacznie działać od 15 czerwca br.  i będzie mieć charakter interwencyjny. Mieszkańcy miasta dzwoniąc pod nr tel. 986 (telefon dyżurny w Straży Miejskiej) będą mogli zgłaszać wszelkie uwagi m.in. o zanieczyszczeniach, o przepełnionych, w szczególności w dni świąteczne, koszach na śmieci, interwencje dotyczące napraw koszy przyulicznych, błąkających się bezdomnych zwierzętach czy usuwania martwych z pasów drogowych.

Straż Miejska przyjmując dane zgłoszenie od mieszkańca, dokona jego oceny i przekaże tę uwagę do realizacji przez „Pogotowie”. – Należy podkreślić, że zakres działania „Pogotowia czystości PGKiM” dotyczyć będzie tylko terenów miejskich. W tej sytuacji, ekipa pracowników „Pogotowia” działać będzie natychmiast na zgłoszoną nieprawidłowość dotyczącą czystości i porządku – precyzuj Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Inowrocławia.   

- Zależy nam na dobrym wizerunku naszego uzdrowiskowego miasta, także w zakresie czystości. Dlatego też chcemy zintensyfikować działanie służb odpowiedzialnych za porządek, być do bieżącej dyspozycji mieszkańców w każdy dzień tygodnia, o wczesnych godzin rannych aż do późnego wieczora. Działanie „Pogotowia” ma usprawnić pracę i wpłynąć na szybkość podejmowania działań związanych z oczyszczeniem miasta na terenach będących naszą własnością tam, gdzie można podjąć reakcję natychmiast nie czekając  z tym na dzień powszedni – mówi Zastępca Prezydenta Miasta Ireneusz Stachowiak. Ekipa „Pogotowia” działać będzie nie tylko skutek zgłoszeń od inowrocławian, ale w wyznaczonych godzinach swojej pracy, „krążyć” będzie po mieście i reagować na nieprawidłowości.  Jeździć będzie specjalnie oznakowanym samochodem.    

„Pogotowie” w dni powszednie pracować będzie w godz. 14.00-22.00, a w niedziele i święta w godz. 6.00-22.00.  

źródło: inowroclaw.pl