reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Referenda na Śląsku i w Świętokrzyskim nieważne


09 czerwca 2009

Tylko 15,25 proc. tyszan wzięło udział w referendum lokalnym, zorganizowanym 7 czerwca. Oznacza to, że jego wyniki są nieważne - referendum jest ważne tylko wtedy, gdy frekwencja przekroczy 30 proc.

Tyszanie odpowiadali na pytanie, czy chcą, aby miasto przejęło obowiązki związane z odbieraniem śmieci od mieszkańców. "Tak" powiedziało 10 tys. 297 tyszan, a "nie" 3 tys. 582 osoby. Uprawnionych do głosowania było 106 tys. 165 osób.

Referendum na ten sam temat odbyło się także w Sosnowcu. Tam również frekwencja nie przekroczyła wymaganego progu.

Podobnie sytuacja ma się w województwie świętokrzyskim. "Referendum w sprawie odbioru i wywozu śmieci, które odbyło się we Włoszczowie - jest nieważne. Udział w głosowaniu wzięło niespełna 18 i pół procent uprawnionych" - poinformowała Radio Kielce Maria Orlikowska z gminnej komisji wyborczej. Wymaganej frekwencji nie udało się również osiągnąć w powiecie skarżyskim oraz gminach Masłów i Bodzentyn.

źródło: tychy.pl, radio.kielce.pl,